"Нафтогаз" відкрито купив нову бурову установку

"Нафтогаз" відкрито купив нову бурову установку

"Нафтогаз" відкрито купив нову бурову установку

НАК "Нафтогаз" обрав компанію, яка закупить для України нову бурову установку.

Сьогодні, 17 жовтня 2011 року, в приміщенні Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" за участі представників ЗМІ відбулося оголошення переможця закупівлі самопідйомної плавучої бурової установки (СПБУ) для ПАТ "Державне акціонерне товариство "Чорноморнафтогаз".

За результатами оцінки конкурсних пропозицій, переможцем було обрано "RIGAS KUGU BUVETAVA" (Латвія). Під час оцінки пропозицій враховувалися не лише ціна конкурсної пропозиції, а й технічні можливості кожної з компаній-учасників для поставки СПБУ із зазначеними характеристиками та вказаним у технічних вимогах додатковим обладнанням.

За словами заступника голови правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Вадима Чупруна, фахівці Компанії відвідали офіси усіх трьох компаній-учасників та зробили власні висновки щодо їх технічних можливостей виконання умов договору на поставку СПБУ.

Вадим Чупрун також зазначив, що усі етапи придбання нової бурової установки пройшли максимально публічно і відкрито. "Ми проводимо закупівлю максимально відкрито, за участю ЗМІ, – від етапу оголошення конкурсу до визначення переможця і підписання контракту, - адже питання публічності є для нас принциповим", - наголосив він.

Чупрун переконаний, що Україна стане лідером з видобутку вуглеводнів у Чорноморському регіоні. "За допомогою сучасних бурових платформ Україна значно розширить свої можливості для роботи на шельфі. Характеристики нового обладнання дозволяють бурити свердловини до 9 000 метрів на глибині моря до 120 метрів", - сказав Вадим Чупрун.

Як повідомлялося раніше, запрошення на участь у закупівлі СПБУ були розіслані одинадцяти міжнародним компаніям. Розкриття конкурсних пропозицій учасників закупівлі відбулося 21 вересня 2011 року. На розгляд Комітету з конкурсних торгів були надані пропозиції трьох учасників, а саме: Highway Investment Processing LLP (Великобританія) – 400,344 млн. доларів США (без ПДВ), акціонерне товариство "RIGAS KUGU BUVETAVA" (Латвія) – 399,8 млн. доларів США (без ПДВ) та компанія "DIAFALL Limited" (Великобританія) – 405 млн. доларів США (без ПДВ).

За допомогою нової СПБУ ДАТ "Чорноморнафтогаз" планує у 2013 році розпочати пошуково-розвідувальне буріння на структурі Рифтова-Осетрова (Північно-західна частина шельфу Чорного моря).

Придбання ще однієї сучасної бурової установки відбувається в рамках виконання заходів щодо збільшення видобутку вуглеводнів з метою забезпечення потреб національної економіки та зміцнення енергетичної безпеки України.

Читайте також:

"Нафтогаз" анонсував тендер із закупівлі нової бурової установки

Бразилія претендує на розробку Чорноморського шельфу

Ресурсів Чорноморського шельфу вистачить на 50 років

Туреччина допоможе Україні розробляти Чорноморський шельф

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Наступна публікація