Нова очільниця МВФ застерегла від глобальних наслідків торговельних воєн

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Світова економіка може втратити до 700 мільярдів доларів.

Нещодавно призначена директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва попередила про погіршення прогнозів глобального економічного зростання.

Про це Георгієва заявила у вівторок, 8 жовтня, під час свого виступу у Вашингтоні, передає Deutsche Welle. Текст її промови опубліковано на офіційній інтернет-сторінці фінансової організації.

За словами нової очільниці МВФ, нині світова економіка переживає фазу "одночасного сповільнення" темпів розвитку. Тож цього року аналітики МВФ очікують сповільнення показників економічного зростання "у 90 відсотках (країн. - ред.) світу", сказала Георгієва. Вона наголосила при цьому, що таке сповільнення стане наймасштабнішим від початку нинішнього десятиліття. Як наслідок, уже найближчими тижнями фонд скоригує в бік погіршення свої попередні прогнози економічного розвитку на 2019 та 2020 роки, додала Георгієва.

Серед причин нинішнього погіршення світової кон'юнктури Георгієва назвала торговельний конфлікт між США та Китаєм. Не виключено, що лише наступного року глобальна економіка може зазнати втрат на 700 мільярдів доларів США через це торговельне протистояння. Така сума, що складається як з прямих, так і з непрямих економічних втрат, відповідає близько 0,8% світового ВВП, застерегла Геогрієва, що спиралася в своїй промові на актуалізовані прогнози аналітиків МВФ.

"Раніше ми говорили про небезпеку економічних конфліктів. Тепер ми дійсно бачимо їхні наслідки", - сказала вона.

Серед таких наслідків - відсутність зростання глобальної торгівлі, а також "значне" скорочення інвестицій у переробну галузь. Крім того, існує "серйозний ризик", що вже невдовзі торговельний конфлікт між Вашингтоном та Пекіном позначиться на сфері послуг і стане відчутним для споживачів.

"У торговельній війні програє кожен", - застерегла керівниця МВФ.

Нагадаємо, ще в червні цього року аналітики МВФ не вбачали в митних суперечках підстав для глобальної рецесії.

Водночас Георгієва вказала на низку країн, котрим уже тепер варто було б активніше інвестувати в економіку, збільшуючи обсяги бюджетних видатків. Серед цих країн - й Німеччина. На думку очільниці МВФ, особливу увагу варто приділити розбудові інфраструктури та інвестиціям у дослідження. Саме ці дві сфери мають потенціал генерувати необхідне економічне зростання, зауважила Георгієва.

Крім того, керівниця МВФ вказала й на те, що на цьому етапі низькі відсоткові ставки центробанків дають багатьом урядам достатньо широкий простір для маневру щодо інвестицій та збільшення державних видатків.

Відео Трамп запропонував голові Китаю особисту зустріч для вирішення проблеми з масовими протестами у Гонконгу

Раніше спікер палати представників конгресу США висловила крайнє занепокоєння застосуванням сили проти мітингувальників. Після нещодавніх зіткнень з поліцією, під час яких постраждало більше десятка людей, демонстранти кілька днів блокували роботу міжнародного аеропорту Гонконгу.  

Трамп запропонував голові Китаю особисту зустріч для вирішення проблеми з масовими протестами у Гонконгу

 

Вибір редакції