Особисті дані українців продають в інтернеті за 50 тисяч гривень

Шахраї все частіше дошкуляють українцям через електронну мережу.

Дедалі частіше українці стають жертвами так званих кіберзлочинців, які знають номери телефонів, адреси електронних скриньок та дані банківських карток і використовують це, аби видурити гроші. В Україні існує ціла індустрія з продажу особистих даних громадян, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Злочинці йдуть у ногу з часом і полюють за електронними гаманцями українців через мобільні прилади – смартфони і планшети. Потерпають від цього не лише окремі фізичні особи, а й цілі компанії. Особисті дані громадян, які полегшують стеження та доступ до коштів, використовують як товар для продажу – наприклад, задля розсилки рекламних повідомлень. Однак цією інформацією можуть легко заволодіти й шахраї.

ВідеоІндустрія з продажу особистих даних: як кіберзлочинцям вдається дізнатися інформацію про своїх жертв

Торговці інформацією про громадян кажуть, що беруть її з відкритих джерел. Зокрема, добре відомих декларацій про доходи публічних осіб. Однак значно ширше – із соцмереж. Там довірливі громадяни добровільно залишають чимало ідентифікаційних даних щодо себе. Щодо закритих джерел, то це можуть бути дані, добуті за допомогою хакерів – коли вони ламають електронну систему захисту підприємства і забирають усю інформацію про співробітників і клієнтів, а потім продають її. Ринкова ціна – від 500 гривень до 50 тисяч. "Вони продавалися, продаються і будуть продаватися. Тому що коли є попит – є пропозиція", - наголошує правозахисник Денис Овчаров.

Таких злодюжок спіймати вкрай важко. По суті, правоохоронці мають справу з невидимими ворогами. Тому радять великим підприємствам не економити на гарних айтішниках, а простим людям – менше розповсюджувати свої контакти. "Ваш номер телефону не є таємницею. Ви ж роздаєте його, залишаєте, коли ви дзвоните в доставку піцци чи замовляєте таксі", - пояснює представник одного з мобільних операторів Вікторія Рубан. А от про надмірну відвертість щодо адреси, місць роботи та інших особистих даних у соцмережах – варто подбати. Так само, як і про безпеку свого мобільного пристрою та комп'ютера від загрози вірусів. Ще одна порада – менше довіряти різним акціям, занадто низьким цінам в інтернет-оголошеннях і переходам за різними посиланнями в мережі. За всім цим можуть приховуватися шахраї.

СБУ викрила аферу із банківськими картками жителів "ЛНР"

Закон про захист персональних даних передбачає покарання до 5 років за махінації з особистими даними. Однак враховуючи і тотальну торгівлю контактами і не часті випадки вилову таких злодюжок, безпека гаманця, в тому числі й електронного, залежить насамперед від його власника.

У серпні став відомим випадок, коли інтернет-кавалер розкрутив довірливих українок на сотні тисяч гривеньНа ці гроші інтернет-мачо у реальному житті відгуляв пишне весілля.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: