Перед судовою реформою судді взялися за гроші на свій похорон

Список ритуальних послуг за державні кошти обурив навіть самих суддів.

Судова адміністрація готується до запровадження 30 вересня реформи, з огляду на яку було схвалено документ про компенсації витрат на поховання працівників Феміди. Рада суддів визначила перелік із 17 видів ритуальних послуг, за які держава має повернути кошти родичам померлих, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Документом передбачено компенсувати видатки на кремацію, копання могил, перевезення трун закордон, придбання домовин і пам'ятників тощо. У судовій адміністрації пояснюють, що все це практикується давно, а нині цьому просто вирішили надати впорядкований характер, аби не сплачувати більше за необхідне.

Родичам померлих українських суддів компенсуватимуть витрати на похорони

30 вересня набирає чинності судова реформа. Судова адміністрація готується до цієї події повним ходом. Зокрема, судді ухвалили документ, яким регулюють компенсацію послуг на своє ж поховання. У судовій адміністрації пояснюють: компенсації були й раніше, а тепер їх вирішили просто внормувати, щоби не платити більше.

Скільки коштує бюджету країни поховати суддю – порахувати не вдається, бо точної статистики просто немає, лише приблизна. "В середньому у попередні роки з державного бюджету на поховання і увічнення пам'яті суддів здійснювались видатки порядка 300-400 тисяч гривень на рік. Це 20-30 суддів на рік", - твердить заступник голови державної судової адміністрації Людмила Гізатуліна.

Самі служителі Феміди до таких перспектив ставляться по-різному. "Чому саме поховання суддів за бюджетні кошти, чому не якісь більш глобальні питання, які наразі потребують рішення, в тому числі реформування процесуальних кодексів або соціального захисту суддів", - не розуміє суддя Окружного адміністративного суду Києва Богдан Санін. Його колеги пояснюють, що такі рішення – це рутинна робота, а в бюджеті судів цих коштів усе одно немає. Тож у разі смерті колег судді будуть складатися на похорон у приватному порядку. "За цією бюджетною програмою коштів абсолютно не виділено, тому навіть якби такий випадок стався, то коштів би не було. Тому за старим християнським звичаєм, судді скидаються грошима та допомагають родині померлого", - пояснив член Ради суддів України Андрій Волков.

Професіонали-ритуальники суддівську новацію не схвалюють. Пояснюють, що зараз не час для розкішних поховань. "Я вважаю, що це виклична нескромність. Організація відправлення урни з прахом за межі України. Це взагалі зайве. Із бюджета не можуть ці гроші виділяти", - переконаний заступник начальника управління ритуальних послуг Михайло Кутіщев.

Задля справедливості судді обмежили суму, що виділяється на встановлення памятника. Він має бути не дорожче десяти мінімальних зарплат. Також обмежили кількість вінків – не більше трьох. Однак на практиці, кажуть приватні підприємці, все відбувається значно розкішніше. "Вони беруть у фірмових магазинах. Там тисяч десять живий вінок із трояндами", - каже Тетяна Козак.

Кореспондент ТСН Ольга Василевська

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: