Після автогазу на АЗС можуть поповзти вгору ціни на бензин

За останні тижні газ для автомобілів здорожчав на 5 гривень.

Уже у вересні бензин А-95 здорожчає в середньому на 60 копійок і його ціна становитиме 26,5 грн за літр. Експерти прогнозують, що пальне буде йти слідом за курсом долара, який також зросте. Щоправда, коли він падав, бензин не квапився знижуватися в ціні.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

ВідеоОвочі, паливо та долар: експерти спрогнозували напрямок руху цін у новому сезоні

Літр бензину категорії А-95 у середньому по Україні сьогодні, 4 вересня, коштує 24,91 грн. Залежно від заправок ціна на це пальне коливається від 23,32 грн до 26,49 грн. Тобто зекономити чи переплатити можна до трьох гривень.

Нагадаємо, останніми тижнями на 4-5 грн здорожчав дефіцитний автогаз і сьогодні він коштує переважно 15,5-16,5 грн за літр. Газовий зашморг на шиї автомобілісти відчули на всій планеті. Насамперед через зростання вартості сирої нафти. В Україні здорожчання сталося через російську монополію.

"Погасити нестачу скрапленого газу в короткі терміни не вдасться. У нас буде дефіцитний вересень", - говорить директор аналітичного центру енергетичних досліджень Сергій Сапегін.

Торік щотретій проданий літр пального був скрапленим газом - найдешевша альтернатива дорогому бензину. То чи варто водіям як і раніше заправляти свої автомобілі? Аналітики стверджують, зниження ціни на газ таки станеться. Та таким, як раніше за 11 грн, він уже не буде, але 13-14 грн за літр на АЗС проситимуть.

Залиште свій коментар