"План Маршалла для України": єврокомісар Ган отримав проект масштабної фіндопомоги

"План Маршалла для України": єврокомісар Ган отримав проект масштабної фіндопомоги

Фото: УНІАН

При цьому Ган не став чітко прогнозувати, чи буде затверджений цей документ, й скептично оцінив потребу в його схваленні.

Єврокомісар Йоганнес Ган отримав проект масштабної фінансової допомоги Україні, більш відомий як "план Маршалла"

Про це пише "Європейська правда".

"Я отримав «план Маршалла» від міністра закордонних справ Литви", - повідомив він.

Щоправда, Ган не став чітко прогнозувати, чи буде затверджений цей документ, й скептично оцінив потребу в його схваленні.

"Зараз всі і всюди говорять про "плани Маршалла", можна говорити, що є "інфляція планів Маршалла" - є плани для Африки, для України, ще для когось", - зазначив він.

Уряд готує план Маршалла для інтенсивної відбудови України та наймасштабнішу приватизацію

Уряд готує план Маршалла для інтенсивної відбудови України та наймасштабнішу приватизацію

На думку комісара, Єврокомісія має необхідний інструментарій для підтримки України, і запевнив, що гроші будуть виділятися виключно із вимогами проведення реформ.

"Ми готові давати гроші, але не будемо давати їх без чітких критеріїв. Вибачте, що маю це говорити, але рівень довіри не дуже високий, і тому ми платимо, коли щось було зроблено", - наголосив він.

Комісар також вважає, що для залучення інвестицій потрібен не план, а зміна бізнес-клімату в Україні.

"Україна на 80 місці за привабливістю бізнесу. Тобто Україні є багато що зробити, щоби зробити свої бізнес-середовище більш привабливим", - пояснив він.

Нагадаємо, "План Маршалла для України" є ініціативою Литовської Республіки для допомоги Україні на 2017-2020 роки, що передбачає серед іншого план економічної, фінансово-інвестиційної підтримки, включаючи послідовне посилення стратегічного діалогу Україна – країни Заходу для забезпечення євроінтеграції України. Ініціатива "План Маршалла для України" передбачає інвестиції в реальний сектор економіки України, а також підтримку реформ, спрямованих на економічне зростання України, створення нових інструментів фінансування інвестицій, а також підтримку малого та середнього підприємництва.

Раніше в Литві заявили про фінансову підтримку проекту "План Маршалла для України".

Повʼязані теми:

Наступна публікація