Польща готова постачати газ до України у разі відсутності домовленостей з РФ

Дата публікації
Перегляди
2309
Польща готова постачати газ до України у разі відсутності домовленостей з РФ

Укргазвидобування

Польща готова постачати до України 2 млрд куб. м газу.

Якщо Росія та Україна не домовляться щодо транзиту газу, Польща готова об’єднати свою газову систему з українською.

Про це заявив представник польського уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Петро Наїмські, пише Gazeta Wyborcza.

"Ми готові в разі необхідності запустити газопровід, який з’єднає польську систему з українською в Германовіцах. Його пропускна здатність становить 2 млрд куб. м. Це не багато, але коли українцям потрібна термінова допомога, ми готові її надати", - наголосив він.

За словами Наїмські, Польща прагне розширити лінію, що сполучає з Україною.

"З польської сторони все готово, тому що це елемент розширення національної системи. З нашого боку, в будь-якому випадку, ми будемо будувати свою частину. З української сторони немає рішення побудувати зв'язок із проходом в Германовіцах і першим сховищем в Україні. Ми чекаємо на це, і, можливо, нова влада в Україні захоче прискорити процес", - сказав він.

Нагадаємо, на початку травня Росія почала переговори з Україною щодо подовження транзиту газу. На думку очільника "Нафтогазу" Андрія Коболєва, "Газпром" не встигне побудувати і запустити обхідні газопроводи до кінця дії контракту, водночас, на відміну від 2009 року, Росія не може перекрити Україні газ.

На останніх переговорах у Брюсселі в січні Україна та Росія під пильним наглядом Європейської комісії намагались домовитися про новий контракт — на транзит газу до Європи. Чинний контракт спливає 31 грудня 2019 року. Без нового договору Україна ризикує вже наступного року втратити три мільярди доларів, які заробляє на перекачуванні блакитного палива з Росії до ЄС. 

Детальніше про перспективи збереження транзиту газа Україною читайте в інтерв'ю Коболєва за посиланням.