Суд виніс рішення щодо провини НБУ у банкротстві Надра Банку

Вищий адмінсуд України дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог.

Вищий адміністративний суд України дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог до  Національного банку та його посадових осіб щодо неприйняття ними своєчасних заходів впливу до ПАТ "КБ "Надра". Своєю ухвалою суд залишив скаргу позивача до НБУ без задоволення, а рішення судів першої та апеляційної інстанцій - без змін.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Нацбанку.

До Окружного адмінсуду Києва звернулась фізична особа щодо визнання протиправними дій НБУ та стягнення з регулятора моральної шкоди. На думку позивача, саме бездіяльність Національного банку та його протиправні дії призвели до того, що банк став неплатоспроможним, і у подальшому був ліквідований.

5 лютого 2015 року Національний банк відніс ПАТ "КБ "Надра" до категорії неплатоспроможних, а 4 червня 2015-го прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію цього банку.

Зазначається, що адміністративні суди першої, апеляційної та касаційної інстанцій, дослідивши всі матеріали справи, дійшли висновку, що з боку НБУ проводились законні та адекватні дії щодо недопущення віднесення банку до категорії неплатоспроможних й відновлення його платоспроможності. Про це свідчить, зокрема, прийняте Нацбанком рішення про віднесення ПАТ "КБ "Надра" до категорії проблемних.

Органи судової влади відмовили позивачеві у задоволенні адміністративного позову, на підставі того, що вважають застосовані регулятором до банку "Надра" заходи впливу адекватними щодо вчинених банком порушень і рівню загрози інтересам його вкладників та інших кредиторів.

Нагадаємо, прокуратура Житомирщини довела у Вищому адміністративному суді незаконність вилучення 95 га лісу з метою подальшого видобутку титанової руди товариством з обмеженою відповідальністю, яке, за інформацією ЗМІ, входить до складу Group DF олігарха Дмитра Фірташа.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: