Туреччина подала до суду проти російського монополіста "Газпром". Реакція Москви

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Туреччина подала до суду проти російського монополіста "Газпром". Реакція Москви

Позов проти "Газпрому" подала Туреччина / Getty Images

Вартість російського газу в Туреччині вважають завищеною.

Державна компанія Туреччини Botas позивається в Міжнародному арбітражі до російського монополіста "Газпром" через вартість газу.

Учора Москва отримала офіційний лист від турецької компанії. Про це пише Bloomberg. У документі йдеться про те, що Botas хоче зниження вартості блакитного палива, постачання якого відбувалося протягом останнього року – із 29 грудня 2014-го.

Росія обіцяла Туреччині знижку на газ в обмін на дозвіл із будівництва трубопроводу "Турецький потік". Офіційний документ тоді не підписали через зміну уряду в Туреччині.

Пізніше міністр енергетики РФ Олександр Новак спростував припинення переговорів між Москвою та Анкарою з будівництва газопроводу. Він заявив, що Росії і Туреччини вже вдалося узгодити розмір знижки, яка складе 10,25%. При цьому документи по знижці ще не підписані, пише РБК.

"Газпром" на невизначений термін відкладає запуск газогону "Турецький потік".

У "Газпромі" назвали "нормальним" позов Туреччини до міжнародного арбітражу.

"Подача позову в арбітраж – один з варіантів, передбачених контрактом. Це нормально. Залишається можливість як досудового врегулювання спору, так і рішення з арбітражу", – сказав офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

Він також пояснив, що "Газпром" може знизити ціну на газ для Туреччини, не чекаючи рішення суду. Проте не уточнив розмір можливої знижки.

Нагадаємо, 23 жовтня джерела Bloomberg повідомили, що "Газпром" у 2016 році запропонує на європейський ринок газ за ціною приблизно 200 доларів США за тисячу кубометрів. Це стане мінімальною ціною для регіону, що включає Туреччину і Європу без Прибалтики, за 11 років. У нинішньому році середня ціна для цього регіону склала 238 доларів США за тисячу кубометрів.

 

Наступна публікація