Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У бюджеті російського "Газпрому" утворилася дірка на 7,7 мільярда доларів

Компанії не допомогли навіть у півтора разу вищі від планових ціни на газ у Європі.

До кінця цього року російському гіганту "Газпрому" доведеться взяти в кредит 7,7 млрд доларів (518 млрд рублів), аби залатати всі дірки в бюджеті компанії. Першопочаткова сума була на 1,5 млрд доларів (101 млрд рублів) меншою.

Це випливає із поправок до бюджету і фінансового плану "Газпрому", які схвалила рада директорів. Про це пише finanz.ru.

Нові витрати виникли через те, що мегапроекти "Газпрому" з будівництва трубопроводів до Туреччини, Китаю та Європи в обхід України продовжують дорожчати. Незважаючи на щорічну ухвалену програму оптимізації витрат, газовий холдинг знову не вписався в початковий кошторис, а загальна сума його капітальних вкладень на 3,2 млрд доларів (217,5 млрд рублів) перевищить початковий план.

За підсумками року "Газпром" планує освоїти в рамках інвестиційної програми 1,496 трлн рублів - на 17% більше, ніж було закладено в його бюджет спочатку (1,28 трлн рублів). З цієї суми на проекти капітального будівництва виділено 984,263 млрд рублів (зростання на 185,835 млрд рублів), на придбання необоротних активів - 84,806 млрд рублів (зростання на 43,823 млрд).

Оплатити всі витрати за рахунок власних коштів "Газпром" не може. Хоча ціни на газ у Європі рекордні за чотири останні роки і в півтора разу перевищують закладений у бюджет холдингу рівень (310 доларів за тисячу кубометрів замість 184 доларів), компанія збільшує програму зовнішніх позик, і без того рекордну в історії.

Додаткові гроші потрібні на трубопровід "Сила Сибіру", розширення ГТС у напрямку "Північного потоку-2" і "Турецького потоку", робіт з будівництва терміналу прийому СПГ у Калінінградській області.

"Збільшення інвестпрограми "Газпрому" під кінець року стало вже традицією", - зазначає директор аналітичного департаменту "Локо-Інвест" Кирило Тремасов.

Торік інвестпрограму затвердили в розмірі 911 млрд рублів, а у вересні збільшили до 1,128 трлн рублів.

"Зростання інвестпрограми не залежить від інфляції або якихось форс-мажорних обставин, а також не прискорить радикально введення в дію експортних трубопроводів. І необхідність її збільшення, відповідно, викликає запитання", - говорить начальник операцій на фондовому ринку "Фрідом Фінанс" Георгій Ващенко.

"Інвестори зазвичай негативно сприймають зростання інвестиційної програми "Газпрому", бо розуміють, що віддача від цих інвестицій під питанням, а вільний грошовий потік (відповідно, дивіденди) в результаті зростання інвестицій скоротиться", - пояснює Тремасов.

За підсумками першого півріччя "Газпром" працював де-факто "в нуль": операційна діяльність принесла компанії 947 млн рублів грошового потоку. З цієї суми 791 млн рублів були витрачені на капітальне будівництво, а ще 135 млрд рублів - склав відтік за фінансовими статтями.

Топ-менеджери, представляючи звіт за півріччя, попередили, що грошовий потік за підсумками року з великою ймовірністю стане негативним.

ВідеоЯк російські "Газпром" та "Роснефть" хитають ціни на заправках в Україні

Із початку осені ціни на пальне в Україні значно зросли. Серед причин - зростання ціни на нафту та здешевлення гривні, але є ще і звані суб’єктивні причини. Виявляється, левову частку паливного ринку України все ще контролює держава-агресор. 

Як російські "Газпром" та "Роснефть" хитають ціни на заправках в Україні

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції