У Нацбанку пояснили, чому скоротилися золотовалютні резерви

Зменшення відбулося на майже 1%.

Міжнародні золотовалютні резерви Нацбанку України на початок серпня цього року становили 17 млрд 795 млн доларів в еквіваленті. Це на майже 1% менше, ніж було місяцем раніше – 17,97 млрд доларів.

"Незначна зміна обсягу резервів відбулася насамперед через витрати на обслуговування державного боргу. Загалом резерви перебувають на рівні на 15% вищому, ніж на початку поточного року. Станом на 1 серпня обсяг міжнародних резервів покриває 3,6 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань України та поточних операцій уряду і Національного банку", – зазначили в НБУ.

Платежі уряду з обслуговування та погашення держборгу становили 579,4 млн доларів, із яких 509,9 млн доларів – з метою обслуговування і погашення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), деномінованих у валюті. Частина коштів була витрачена на погашення боргу перед Міжнародним валютним фондом.

Також регулятор був змушений продати з резервів 34,9 млн доларів.

"Вихід Національного банку із продажем валюти був пов'язаний з необхідністю згладити надмірні коливання на міжбанківському валютному ринку, що спостерігалися у зв'язку зі збігом 4 липня вихідного дня (на честь Дня незалежності) у США та робочого дня в Україні, і, як наслідок, відсутності надходжень валютної виручки напередодні", – пояснили в НБУ.

Протягом липня Нацбанк купив 64,7 млн доларів (у тому числі 52 млн доларів - за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу). Відповідно чиста купівля валюти склала 29,8 млн доларів.

Надходження на користь уряду становили 157,9 млн доларів – від розміщення ОВДП, деномінованих у валюті.

Залиште свій коментар