Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У НБУ спрогнозували долю гривні після "турбулентних" виборів президента США

Нині ситуація на валютному ринку України залишається стабільною.

Президентські вибори в США, попри падіння показників на світових фінансових ринках, не завдадуть значної шкоди гривні.

Про це переконує заступник голови Нацбанку Олег Чурій.

"Ситуація, що склалася на зовнішніх ринках у зв'язку з результатами виборів в США, може мати обмежений короткостроковий вплив на стан українського валютного ринку. Як і у випадку з Brexit раніше цього року, посилення турбулентності на зовнішніх ринках буде транслюватися на українську економіку через світові сировинні ринки. При цьому, на нашу думку, найбільше на результати виборів в США відреагують ціни на нафту. За нашими прогнозами, ціни ж на зернові, олію та метали, які є основним експортним товаром України, відреагують менш суттєво і з часом відіграють падіння. А отже, у випадку їх тимчасового просідання це не зможе нівелювати значні надходження від експорту нового врожаю для українського валютного ринку", – переконує Чурій.

Заступник голови НБУ каже, що "турбулентність на світових фінансових ринках не матиме значного впливу на валютний ринок з огляду на відсутність наразі доступу України до ринків капіталу. Відтак, ми не очікуємо на таку волатильність обмінного курсу, яка створила б суттєві ризики для виходу інфляції за межі цільових показників (12% +/-3 п.п. на 2016 рік та 8% +/-2 п.п. на 2017 рік)".

Сьогодні ж ситуація на валютному ринку України залишається стабільною.

"Завдяки значним надходженням нового врожаю з середини вересня на міжбанківському валютному ринку спостерігається надлишкова пропозиція іноземної валюти. Це навіть дало змогу Національному банку активно купувати валюту для поповнення міжнародних резервів, не перешкоджаючи тенденції до зміцнення обмінного курсу. Від кінця вересня (від 26.09.) проведено 14 аукціонів з купівлі валюти, під час яких НБУ придбав близько 330 млн доларів США для нарощування міжнародних резервів. Ми очікуємо, що приплив надходжень виручки від експорту зерна та олії продовжить бути ключовим фактором, який буде визначати стан міжбанківського валютного ринку України до кінця року", – пояснив Чурій.

Тим часом голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила невтішну новину щодо отримання майбутнього траншу кредиту від МВФ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції