У Венесуелі введуть банкноти в 1 млн боліварів

У Венесуелі введуть банкноти в 1 млн боліварів

Фото: Associated Press

У Центробанку країни висловили впевненість в тому, що нові купюри задовольнять потреби національної економіки.

У Венесуелі на тлі гіперінфляції введуть в обіг банкноти великого номіналу. Країна вже майже три роки перебуває в дуже важкій соціально-економічній кризі.

Про це повідомляє DW.

Так, в країні будуть використовуватися нові банкноти номіналом 200 тис., 500 тис. та 1 млн боліварів.

На сайті Центробанку Венесуели повідомляється, що нові банкноти номіналом 200 тис. (0,11 долара США), 500 тис. ($0,27) і 1 млн суверенних боліварів ($0,53) почнуть поступово вводитися в обіг від 8 березня 2021 року.

Зазначається, що Венесуела вже майже три роки перебуває в стані важкої соціально-економічної кризи. За підсумками 2018 року інфляція в країні склала 1,7 млн відсотка, а 2019-го — понад 9585 відсотків.

Як один із заходів зміцнення економіки влада країни ввела нову валюту — суверенний болівар, однак і його курс сильно впав: нині 1 долар США коштує понад 1,8 млн боліварів.

У лютому 2020 року Bloomberg повідомив, що друкувати нові банкноти для Венесуели буде російська компанія Гознак, до того ж планується випустити 300 млн нових банкнот номіналом від 10 тис. до 50 тис. суверенних боліварів. У самій російській компанії відмовилися коментувати це повідомлення.

Нагадаємо, у Венесуелі триває гуманітарна криза, що супроводжується гіперінфляцією, яка зі свого боку призвела до політичної кризи. 

У січні 2019 року глава парламенту Хуан Гуайдо, який представляє опозицію, оголосив себе тимчасовим президентом. Близько півсотні держав, серед яких і Німеччина, визнали його в цій ролі. Водночас глава Венесуели Ніколас Мадуро користується підтримкою армії і силових структур, його легітимність, зокрема, визнають Росія, Китай і Куба. 

У Венесуелі Гуайдо закликав військових до повстання

У Венесуелі Гуайдо закликав військових до повстання

Повʼязані теми:

Наступна публікація