Українську горілку захистять від російської водки

Україна може ввести мінімальні ціни на імпортний алкоголь Ініціатива може суперечити нормам СОТ.

 

Кабмін доручив профільним міністерствам розробити документ, який має захистити національного виробника горілки від дешевої російської продукціїі. Планується, що будуть запроваджені мінімальні ціни на імпортний алкоголь.

10 листопада перший віце-прем'єр-міністр економічного розвитку Андрій Клюєв доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі спільно з Міністерством аграрної політики прорахувати індикативні ціни алкогольних виробів. Також будуть розглянуті пропозиції виробників, для яких мінімальні ціни діють уже кілька років, пише Комерсант-Україна.

Ініціатива введення мінімальних цін для імпортерів виходить від українських горілчаних компаній, які побоюються демпінгу з боку російських виробників, уточнило джерело видання, близьке до апарату віце-прем'єра. Для вітчизняних компаній мінімальні ціни вже діють і складають 26,1 грн за пляшку 0,5 л. У той же час в Росії собівартість виробництва набагато нижче, що дозволяє виробникам ставити більш низькі ціни, відзначає віце-президент Торгово-промислової палати В'ячеслав Сокерчак.

Зараз імпортна продукція займає близько 10% ринку горілки, який можна оцінити в 25-30 млн дал на місяць, говорить джерело видання в одній з компаній. Причому частка російської продукції на ринку почала рости після того, як український алкоголь подорожчав через нові акцизні ставки, говорить Сокерчак.

Втім, ініціатива може суперечити нормам СОТ, що захищає іноземного виробника.

За словами керуючого партнера юридичної фірми "Довгань і партнери" Віктора Довганя, порушенням правил СОТ буде, якщо мінімальні ціни на імпортний алкоголь будуть вищими, ніж на вітчизняний.

"Однак навіть у випадку, якщо вони будуть однаковими, такий крок викличе проблеми з визначенням митної вартості продукції і може погіршити роботу імпортерів", - додає він.

Як повідомлялось, кожен українець, за підрахунками експертів, щороку в середньому пропиває 1300-1500 гривень. При цьому понад 100 тисяч громадян стоять на обліку у наркологів з алкогольною залежністю.

Читайте також:

 Виробництво горілки в Україні скоротилось на третину

Кабмін розхвилювався через занепад горілчаної галузі

Кожен українець пропиває не менше 1500 гривень на рік

В Україні подорожчав алкоголь

Україна міцно засіла у п'ятірці найбільш питущих держав світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: