В Україні різко зростуть ціни на хліб та інші соціальні продукти – експерти

В Україні різко зростуть ціни на хліб та інші соціальні продукти – експерти

Буханець хліба може здорожчати на 20%.

Уже у вересні суттєво зростуть ціни на продукти, які українці споживають чи не щодня. Перш за все, хліб додасть 20% – буханець коштуватиме близько 10 грн. Також здорожчають інші вироби з борошна, зокрема макарони.

Такий прогноз висловив експерт агропромислової галузі Денис Марчук, пише Gazeta.ua. Водночас директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко пояснює, що ціни зростуть не лише через скасування із 15 серпня на три місяці держрегулювання націнок на основні соціальні продукти, а й через чергові зростання тарифів на комунпослуги. Зокрема, із 1 вересня знову здорожчає електроенергія.

"Зростання ціни на соціальні продукти харчування поки не спостерігалося. Але це затишшя перед легкою осінньою турбулентністю. Вже у вересні ми побачимо подорожчання на половину наших щоденних продуктів. Рітейлери вже почали заявляти, що вони давно працювали з низькою рентабельністю, тому будуть підвищувати маржу. Упевнений, що це торкнеться в першу чергу соціальних продуктів, оскільки максимальна націнка в 15% (її обмеження державою) була припинена Кабінетом міністрів. Основні валюти зросли на 2%, що призведе до перерахунку вартості нового врожаю. Тому ми отримаємо ціновий сплеск вже у вересні на тлі подорожчання комунальних послуг", – зазначив Дорошенко на своїй сторінці у Facebook.

Рітейлери спробують компенсувати свої втрати та недоотримані доходи за останні кілька років.

"Для тих, хто вірить, що після призупинення максимальної націнки Кабінетом міністрів на продукти харчування з нашого щоденного раціону ціни на них не зростуть, потрібно дізнатися думку рітейлерів. Вони вже повідомляють, що так давно працювали з мінімальною націнкою, що тепер настав час компенсувати втрати двох попередніх років. За 16 років хороших продажів можна було наростити товстий шар жиру, щоб два складні роки не довелося компенсувати одразу ж після дерегулювання ринку", – пояснив Дорошенко.

Здорожчання хліба директор Української асоціації постачальників торговельних мереж пояснює також тим, що в Україні зменшилася кількість виробників цього продукту.

"Приклад з гречкою заразливий: бізнесмени побачили, що на одному локальному ринку можна добре заробити. В Україні стає дедалі менше виробників хліба, раніше в кожному регіоні було безліч таких заводів. Зараз їх небагато, ринок монополізується, залишається кілька великих заводів. Але якщо в регіоні працюють дві-три компанії, з іншої області хліб туди вже не повезуть. У результаті ми приходимо до того, що виробники хліба пшеницю будуть купувати теж у великих компаній. Дрібним покупцям можливість закупити зерно вже просто не випаде", – наголосив Дорошенко.

Значна частина зерна йде на експорт, усередині країни споживається менше.

"Скупити зерно, щоб потім зіграти на підвищенні ціни на хліб стало можливим. Дуже активно останнім часом стали рости великі компанії, що виробляють хліб. Вони поводяться якось дуже агресивно, що наштовхує на думку – неможливість законтрактувати зерно пов'язана з ними, в тому числі. А раз так – ми можемо отримати ту ж проблему, як і з гречкою, тільки вже на хлібі", – підкреслив Дорошенко.

Проте він прогнозує, що восени знизяться ціни на моркву, буряки й цибулю. Крім того, як повідомлялося раніше, цукор дорожчати не буде, а ціни на гречку можуть знизитися.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів