В уряді передумали монетизувати субсидії цього року

У Мінсоцполітики нарікають на завищені соціальні нормативи.

До кінця 2016 року Кабмін не планує вводити систему монетизації залишків субсидій. Позаяк соціальні нормативи завищені, громадянам доведеться виплачувати з бюджету значні суми, а гарантій, що ці кошти підуть на оплату комунальних послуг чи підвищення енергоефективності житла, немає.

Про це сказав міністр соціальної політики Андрій Рева, передає прес-служба відомства.

"Спочатку необхідно розібратися з ідеєю повної монетизації субсидії, яку теж дехто взяв на озброєння. Гасло "Давайте монетизуємо субсидію!" сьогодні дуже активно використовують популісти. Візьмімо для прикладу людину похилого віку, котра отримує 1130 гривень мінімальної пенсії. Вартість житлово-комунальних послуг за однокімнатну квартиру в Києві буде приблизно 2240 гривень. Оформивши субсидію, людина із пенсії платитиме в межах 50-60 гривень, а решту витрат гаситиме держава. А тепер уявімо, що ми монетизували субсидії та віддали людині живі кошти. Не факт, що зі своїх 1130 пенсіонер візьме гривень 60, додасть туди ті дві тисячі, які ми їй даємо, й піде платити за комунальні послуги. Тим більше, коли в неї є інші пріоритетні потреби. Наприклад, їй ліки потрібні. І куди підуть ці гроші? Питання риторичне", – сказав Рева.

Міністр також зазначив, що у разі запуску системи монетизації отримувачам субсидій (а їх, за прогнозами, буде до 9 млн) потрібно буде відкрити банківські рахунки та сплачувати відсотки за їхнє обслуговування.

Ще одна проблема – завищені соціальні нормативи споживання газу.

"Щодо монетизації залишку. Цього року ми цього не зробили, бо були завищені соціальні нормативи. Наприклад, два роки тому на опалення одного квадратного метру виділялося 11 кубічних метрів газу. Потім знизили до семи. Чому минулої зими всі відкривали кватирки? Бо газовики для того, щоб люди не знижували споживання газу, всіх лякали: якщо ви не використаєте 700 кубометрів, з вас субсидію знімуть. Люди вірили. На наступний опалювальний сезон ми знизили цю цифру до 5,5 куба. За підрахунками, споживання минулої зими було 5,3. Порівняймо 11 і 5,5. Ми рівно в два рази знизили соціальні нормативи. Якби ми цього не зробили й монетизували той залишок, то 11 мільярдів гривень, що ми їх дали як субсидії людям за неспожитий газ, просто подарували людям. Тепер ми маємо вийти на середній норматив. Сьогодні поки що чіткої межі споживання житлово-комунальних послуг не видно", – наголосив Рева.

Нагадаємо, цього року на оплату субсидій Кабмін запланував 40 млрд грн. А вчора уряд збільшив субсидії на тверде паливо та скраплений газ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: