Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Війна з інфляцією та 2 млрд дол від МВФ. Прогнози НБУ

Зміцнення гривні у першому кварталі буде стримувати зростання цін.

Національний банк України залишив незмінною облікову ставку – 17%.

Про це повідомляється на сайті державного регулятора.

Причина – високий показник інфляції, який перевищує прогнози НБУ. Наразі її рівень почав знижуватися - 13,2% у річному вимірі, але базовий прогноз становить 9,4% у річному вираженні.
При цьому макроекономічні прогнози залишились незмінними. Зокрема, прогноз зростання реального ВВП України у 2018 році може становити 3,4%, а інфляція на кінець року - 8,9%.

Основним двигуном зростання економіки залишатиметься приватне споживання, а експорт продовжить зростання завдяки сприятливим умовам торгівлі, високому врожаю, розширенню доступу українських підприємств на зовнішні ринки. Крім того, "зміцнення гривні в першому кварталі буде стримувати зростання цін, проте інфляційний тиск буде підтримуватися зростанням цін на продовольчі товари на тлі розширення їх експорту і зростання споживчого попиту внаслідок збільшення доходів населення".

Драйверами зростання мають бути реформи і співпраця з Міжнародним валютним фондом. Слід зазначити, що в Національному банку на новий транш очікують на початку третього кварталу цього року. 

За словами заступника голови НБУ Дмитра Сологуба, Україна виконає всі умови Фонду для чергового перегляду програми. У разі схвалення рішення МВФ виділить Україні в 2018 році 2 млрд дол. Це дозволить збільшити міжнародні резерви до 21,6 млрд дол. на кінець цього року, проте у 2019 і 2020 роках через пікові виплати за зовнішнім державним боргом платіжний баланс буде зведено з дефіцитом, і міжнародні резерви дещо скоротяться.

Нагадаємо, оновлений НБУ презентував перші завдання: кадрові питання, курси валют, інфляція та глобальна стратегія. Смолій запевнив, що не здійснюватиме кардинальних кадрових перестановок.

ВідеоПарламент призначив нового очільника Нацбанку

Парламент затвердив кандидатуру Якова Смолія, який фактично керує НБУ вже дев'ять місяців, виконуючи обов’язки Валерії Гонтаревої, яка торік пішла в тривалу відпустку. Цю посаду вона обіймала три роки, а тоді подала прохання президенту про відставку. Коли депутати проголосували за її звільнення, вона не приховувала радості.

Парламент призначив нового очільника Нацбанку

Залиште свій коментар

Вибір редакції