Юристи визнали законність реструктуризації Roshen

Радники Порошенко опублікували висновок міжнародної юридичної фірми.

Радники президента України Петра Порошенка поширили висновок міжнародної юридичної фірми Baker & McKenzie про реструктуризацію компанії "Roshen", яка передувала передачі частки Порошенка в траст.

Згідно з висновком, реструктуризація здійснена у відповідності з українським законодавством. В процесі реструктуризації і переводу "Roshen" в траст операції по виведенню коштів за кордон не здійснювалися.

У висновку Baker & McKenzie йдеться, що придбання акцій іноземних компаній відбувалося як обмін акцій на українські корпоративні права. Також юристи прийшли до висновку, що придбання фондом Порошенка акцій кіпрської компанії і внеску в її капітал частки в українській компанії не потрібні будь-які ліцензії НБУ або Мінекономіки.

"Таким чином, висновок міжнародної юридичної фірми спростовує інформацію про нібито виведення фондом Порошенко близько 4 млн. євро на придбання акцій кіпрської компанії", - йдеться в повідомленні фонду.

Нагадаємо, із компанії Mossack Fonseca "витекли" документи, які стали основою для гучного міжнародного журналістського розслідування про іменитих власників великих офшорів. Ці документи виявилися в розпорядженні німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка передала їх Міжнародному консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) і Центру із дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Зараз з 20 причетних українців опубліковані матеріали про трьох - президента Петра Порошенка, екс-прем'єра Павла Лазаренка і підприємця Мохаммеда Захуре - британського бізнесмена пакистанського походження, який живе і веде бізнес в Україні.

Сам Порошенко запевнив, що не виходив за межі правового поля. Він заявив, що є першою посадовою особою в Україні, яка серйозно ставиться до декларування своїх статків й сплати податків. Він наголосив, що передав управління своїми активами до інших компаній. 

Водночас юридична фірма "Авеллум", яку Порошенко уповноважив підготувати його частку у "Roshen" для продажу бізнесу, заявила, що на сьогодні договір про створення blind trust було підписано.  Пізніше фіскальна служба також  не побачила порушень у відкритті Порошенком офшорів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: