Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Юристи визнали законність реструктуризації Roshen

Радники Порошенко опублікували висновок міжнародної юридичної фірми.

Радники президента України Петра Порошенка поширили висновок міжнародної юридичної фірми Baker & McKenzie про реструктуризацію компанії "Roshen", яка передувала передачі частки Порошенка в траст.

Згідно з висновком, реструктуризація здійснена у відповідності з українським законодавством. В процесі реструктуризації і переводу "Roshen" в траст операції по виведенню коштів за кордон не здійснювалися.

У висновку Baker & McKenzie йдеться, що придбання акцій іноземних компаній відбувалося як обмін акцій на українські корпоративні права. Також юристи прийшли до висновку, що придбання фондом Порошенка акцій кіпрської компанії і внеску в її капітал частки в українській компанії не потрібні будь-які ліцензії НБУ або Мінекономіки.

"Таким чином, висновок міжнародної юридичної фірми спростовує інформацію про нібито виведення фондом Порошенко близько 4 млн. євро на придбання акцій кіпрської компанії", - йдеться в повідомленні фонду.

Нагадаємо, із компанії Mossack Fonseca "витекли" документи, які стали основою для гучного міжнародного журналістського розслідування про іменитих власників великих офшорів. Ці документи виявилися в розпорядженні німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка передала їх Міжнародному консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) і Центру із дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Зараз з 20 причетних українців опубліковані матеріали про трьох - президента Петра Порошенка, екс-прем'єра Павла Лазаренка і підприємця Мохаммеда Захуре - британського бізнесмена пакистанського походження, який живе і веде бізнес в Україні.

Сам Порошенко запевнив, що не виходив за межі правового поля. Він заявив, що є першою посадовою особою в Україні, яка серйозно ставиться до декларування своїх статків й сплати податків. Він наголосив, що передав управління своїми активами до інших компаній. 

Водночас юридична фірма "Авеллум", яку Порошенко уповноважив підготувати його частку у "Roshen" для продажу бізнесу, заявила, що на сьогодні договір про створення blind trust було підписано.  Пізніше фіскальна служба також  не побачила порушень у відкритті Порошенком офшорів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції