Зниження ціни на газ для українців: в МВФ занепокоєні

Дата публікації
Перегляди
2522
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Зниження ціни на газ для українців: в МВФ занепокоєні

За словами міністра Марченка, уряд пояснює представникам Фонду, що "ми зараз в пожарному порядку вирішуємо проблему, яка виникла".

Міжнародний валютний фонд занепокоєний наміром українського уряду найближчим часом ухвалити рішення про зниження цін на газ для побутових споживачів.  Уряд намагається пояснити представникам МВФ, що неприйняття рішення про зниження цін може мати досить негативні наслідки для економіки країни загалом.

Про це міністр фінансів Сергій Марченко сказав в інтерв'ю Радіо НВ.

За його словами, Україна в меморандумі з МВФ взяла на себе чіткі зобов’язання щодо ринкового тарифоутворення на ринку природного газу. Марченко підкреслив, що рішення про зниження цін ще не ухвалене. Це може бути зроблено найближчим часом. Міністр додав, що постійно проводяться консультації зокрема з Міжнародним валютним фондом. Питання тарифів на газ обговорюється від початку тижня.

"Про те, що таке рішення є можливим, наші партнери знають. В них є відповідна реакція. Вони занепокоєні, що ми в якійсь частині переглядаємо раніше взяті зобов’язання. Зараз питання полягає в тому, що це може бути частиною механізму або тимчасовим рішенням. Цим займається активно в.о. міністра енергетики. Вчора в нього, до речі, був дзвінок з МВФ. Я думаю, що сьогодні також будуть проведені відповідні консультації. Тобто це перманентний процес. Він відбувається постійно. Категорично сказати, що ми вже зробили щось дуже погане поки що немає (підстав - Ред)", — заявив міністр.

Марченко наголосив, що  уряд намагається пояснити представникам МВФ, що неухвалення рішення про зниження цін може мати досить негативні наслідки для економіки країни в цілому.

"Тобто тут питання, наскільки ми аргументовано цю позицію будемо доводити", — резюмував він.

Нагадаємо, від січня 2021 року в Україні зросли ціни на газ для населення. Єдиних тарифів для газзбутів немає і вони коливаються в Україні від 7 до майже 11 грн за один кубометр. Враховуючи ще й ціни на послуги розподілу, то один кубометр газу загалом обходитиметься споживачам у 10-12 грн. 

13 січня, прем'єр Денис Шмигаль заявив, що Кабінет міністрів планує ввести державне регулювання ціни на газ для населення. На час карантину або до кінця опалювального сезону ціна буде зафіксована на рівні 6,99 грн за кубометр. 

Державне регулювання: тариф на газ знизять на третину

Державне регулювання: тариф на газ знизять на третину

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2522
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація