Навіщо потрібен персональний тренер

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Навіщо потрібен персональний тренер

Credits

Часто персональні тренування в спортклубах підносяться як панацея від усіх проблем із мотивацією і гарантія досягнень і неодмінного успіху в побудові ідеальної фігури. Психотерапевтка Надія Терещенко, кандидатка психологічних наук, розповідає, для чого насправді потрібен персональний тренер і в яких випадках він не допоможе.

Зрозуміло, не всі, хто приходить до персонального тренера, мають просвітлену свідомість і усвідомленість. Часто у людей дуже невиразне розуміння того, навіщо вони прийшли в спортклуб, як вони будуть тренуватися, як це буде вписуватися в їхній спосіб життя, робочий графік і так далі.

З точки зору психології завдання тренера не полягає в тому, щоб змушувати свого підопічного робити щось і обмежувати його. В такому разі це вже зовнішній локус контролю: коли людину контролюють ззовні, вона чекає, що цей контроль ослабне і можна буде з'їсти шкідливу булочку. Це дитяча позиція, коли їм щось забороняють, а вони прагнуть порушити заборону.

Таким чином, повинен бути внутрішній вибір того, що людина хоче робити на тренуванні. І вже тут тренер всього лише може підказати, як грамотно облаштувати свій спосіб життя, щоб туди вписалося фізичне навантаження. Якщо людина на тренуванні впаде обличчям у бігову доріжку, в той час як їй ще йти на роботу і ще є купа справ? Вона може протриматися ще трохи, місяць-другий, а потім просто почне пропускати тренування, тому що зовсім знесилена.

Тренер — це та людина, яка розумно підбирає вправи, навантаження і харчування, інтегруючи це все в реальне життя людини. Тим більше що всім підходить різний — комусь дробове харчування, комусь інтервальне голодування. Наприклад, людина не може постійно все зважувати, коли вона на роботі, але можна запропонувати таку систему, яка буде вписуватися в її життя, а не ламатиме людину. Бувають спортсмени, які прокидаються о першій годині ночі, щоб щось з'їсти. Але для них це робота, їхня професійна діяльність. Звичайній людині спробуй скажи — прокинься і з'їш щось вночі, вона, зрозуміло відповість: "Ви що ?! Я втомився і спати хочу".

Завдання тренера — допомогти зробити цей здоровий вибір, але не змушувати, не ламати свого клієнта. Адже і у тренера буде розчарування, що він вклав стільки сил, а все без пуття. Тренер може дати своєму клієнтові підказку, бути мудрим і терплячим наставником, адже він має такі знання, яких не має у звичайної людини.

Здорово, коли фітнес-тренер може дбайливо проводити заняття. Адже хтось через свій характер любить рутинне навантаження, а для іншої людини постійно потрібно щось новеньке, і тільки тоді їй буде цікаво. Наприклад, коли ми танцюємо в задоволення, то не рахуємо, скільки ми спалили калорій, ми їх просто спалюємо. Або коли ми просто граємо з товаришами в теніс, ми вже не думаємо про те, що це ще й кардіонавантаження, а з азартом граємо! А коли просто гуляємо або подорожуємо пішки незнайомим містом, то наші фітнес-трекери відображають якісь неймовірні кілометри — в цей момент ми займаємося іншим, але водночас ми отримуємо класне фізичне навантаження, яке нам "заходить", радісне, з ендорфінами, переживаннями, враженнями. І водночас ми худнемо, залишаємося в формі, навіть не помічаючи цього.

Це ідеальний підхід до фізичної активності, і якщо можна зробити так, щоб спорт був у радість, а не в тягар, то це матиме приголомшливі результати.

Читайте також: 5 надійних способів змусити себе тренуватися

Наступна публікація