Як пришвидшити обмін речовин?

Як пришвидшити обмін речовин?

Фото: Credits

Чому так буває? Одні їдять все і залишаються худими, як тріски, а інші гладшають від одного тільки погляду на їжу. Дієтологи вважають, що винен у всьому тип обміну речовин. Якщо він інтенсивний, то боятися нічого – струнка фігура вам гарантована. Якщо помірний, то, найімовірніше, гладкою ви не станете, але і худорлявою вас не назвуть. Ну а життя людей з низьким обміном речовин – це постійна боротьба за стрункість. Як же поводитись, щоб її виграти?

Обстежуємо організм

Приналежність до того або іншого типу метаболізму залежить від декількох факторів: харчування, генетичної схильності, віку, виду діяльності і, звичайно ж, ступеню рухливості. Величезну роль в інтенсивності обмінних процесів має і загальний стан здоров'я. Адже дуже часто ожиріння – це наслідок збоїв в роботі щитовидної, підшлункової залоз, наднирників або яєчників. Тому людям з надмірною вагою не зайвим буде перевірити стан своєї ендокринної системи, шлунково-кишкового тракту і, якщо є необхідність, підкоригувати їх роботу. Інакше всі ваші зусилля зі зниження ваги будуть безрезультатними.

Виключаємо прості вуглеводи

Вирішивши прискорити свій метаболізм, готуйтеся до того, що вам доведеться повністю відмовитися від простих вуглеводів (солодка газована вода, джеми, цукор, тістечка, шоколад, здобні булочки, хліб з борошна вищого сорту, картопля). Справа в тому, що, потрапляючи до організму людини, прості вуглеводи дуже швидко засвоюються, призводячи до різкого підвищення рівня цукру в крові. У відповідь на подібний стрибок підшлункова залоза виробляє гормон інсулін, завдання якого - знизити рівень цукру в крові. Для цього організм намагається швиденько нагодувати постачною глюкозою всі свої клітини, а надлишки скеровує на зберігання в жирові депо. Щоб цього не відбувалося, відмовтеся від простих вуглеводів на користь складних, які містяться в цільнозернових кашах, макаронах з борошна твердих сортів.

Збільшуємо спортивні навантаження

Вчені встановили, що у людей, які регулярно займаються спортом, навіть в стані спокою витрачається більше енергії, ніж у тих, хто провадить малорухливий спосіб життя. Причина – велика кількість м'язової тканини, на харчування якої йде багато енергії. Ось чому основний обмін у спортсмена на 40% вищий, навіть у стані сну. Знаючи про це, важливо заоохочувати свій обмін речовин за рахунок фізичних навантажень. Це можуть бути двогодинні заняття в тренажерному залі, щоденні пробіжки на свіжому повітрі або проста 40-хвилинна зарядка. Головне, займатися регулярно.

Міняємо режим харчування

Тривалі перерви між прийманнями їжі істотно сповільнюють обмінні процеси, тому дієтологи радять їсти кожні 2-3 години, але потроху. При цьому пам'ятайте: щоб дієта була збалансованою, важливо дотримуватися співвідношення основних груп продуктів. Білки повинні складати 40% добового раціону, жири – 20%, а вуглеводи – 40%. При цьому калорійність може коливатися від 27 ккал на кілограм маси тіла (за інтенсивного обміну речовин), 24 ккал – за помірного і 22 ккал – за низького.

Не відмовляйтеся від пізньої вечері

Правило не їсти після 6 вечора актуальне тільки для тих, хто лягає спати о 22 годині. Якщо ж ви засинаєте набагато пізніше, то намагайтеся їсти не пізніше ніж за три години до сну. При цьому перекус повинен бути легким (склянка кефіру, шматочок нежирної риби, свіжий фрукт або овоч). Якщо ж перед самим сном ви почуваєтесь голодною, з'їжте яблуко або випийте мінеральної води, так ви зможете спокійно заснути без нав'язливих думок про їжу.

Дякуємо за консультацію лікарці-дієтологу Ірині Барановій.

Ірина Чорна

 

Стаття з добірки новин:
Схуднення та здорове харчування
Наступна публікація