Прийняття рішення що до розірвання шлюбу вимагає часу, терпіння, уважності до власних емоцій та потреб партнера. Перед тим, як зробити остаточний крок, варто поставити собі ключові запитання, адже розлучення може стати як болючим досвідом, так і новим початком — усе залежить від того, як ви підійдете до цього процесу.
Експерт із розлучень James Brien спеціально для видання Еxpress, зазначив, що прийняття рішення про розірвання шлюбу — складний та емоційний процес, який вимагає ретельного обдумування. Він поділився ключовими питаннями, які кожна пара має поставити собі перед тим, як остаточно розлучитися.
Як зазначає експерт, якщо ваше сімейне життя не приносить радості, може настати момент, коли все варто почати заново. Однак перед тим, як прийняти остаточне рішення, важливо відповісти собі на кілька питань.
Чи можна розв'язати наші проблеми?
Розлучення — це завжди серйозний крок, особливо якщо у вас є діти. Саме тому спершу потрібно обговорити, чи є можливість розв'язати проблеми. Невірність, фінансові труднощі, зникнення інтимності — причин для кризи у шлюбі може бути багато. Проте варто замислитися, чи можна ці труднощі подолати. Часто ми припускаємо, що наш партнер розуміє, що ми відчуваємо, але це не завжди так.
Чи хочемо ми розв'язати наші проблеми?
Коли ви визначили основні проблеми, важливо зрозуміти, чи дійсно обидві сторони готові працювати над їхнім вирішенням. Шлюб вимагає зусиль і якщо ви хочете зберегти стосунки, необхідно, щоб обидва партнери взяли на себе зобов’язання змінюватися.
Чи допоможе шлюбний консультант або психолог?
Іноді напруга у стосунках стає настільки великою, що без сторонньої допомоги важко знайти вихід. У таких випадках консультації можуть стати рятівним колом. Звертайтеся до фахівців, які можуть допомогти парам ефективніше спілкуватися та розв’язувати конфлікти. Консультування може не вирішити всіх проблем, але воно дає змогу знайти спосіб налагодити спілкування та краще зрозуміти одне одного.
Як ми будемо виховувати власних дітей?
Коли у шлюбі є діти, їхні інтереси мають стати пріоритетом. Важливо заздалегідь обговорити, як ви плануєте виховувати дітей після розлучення. Чи буде один із батьків мати одноосібну опіку? Чи розділите ви батьківські обов’язки? Чи залишаться діти жити у сімейному домі? Відповіді на ці запитання допоможуть зрозуміти, яким буде ваше майбутнє життя та як ви забезпечите стабільність для дітей.
Чи можемо ми залишитися друзями?
Розлучення — це болючий процес, але він не обов’язково має стати катастрофою для обох сторін. Важливо зберегти мир. Після розлучення можна жити щасливим і здоровим життям, якщо ви будете чесними, відкритими та поважатимете почуття свого партнера. Це допоможе уникнути тривалих конфліктів і залишити у минулому розчарування та образи.
Що робити з фінансами?
Фінансовий аспект розлучення може бути складним. Розлучення не обов’язково має бути фінансово виснажливим завдяки сучасним онлайн-інструментам, які дозволяють зменшити юридичні витрати. Проте не варто забувати про розподіл активів, спільні борги та питання що до сімейного будинку.
Читайте також: