Перейти до змісту
Основні причини підвищеного тиску

Малорухливий спосіб життя, погане харчування - основні причини розвитку гіпертонії

1. Спадкова схильність

Членів однієї сім'ї пов'язує не тільки зовнішня схожість. Кров'яний тиск теж «передається» у спадок. Якщо ви знаєте, що хтось із ваших батьків має проблеми з тиском, це може передатися і вам. Ймовірність не стовідсоткова, але досить висока. Тому вам необхідно регулярно вимірювати тиск. І, по можливості, звести ризики до мінімуму.

2. Вік після 40 років

Гіпертонія насправді може розвинутися і у молодому віці. Але люди старшого віку вже в зоні ризику судинних захворювань: з часом кровоносні судини втрачають еластичність, а це істотно впливає на тиск.

3. Чоловіча стать

У віці від 45 до 64 років гіпертонія частіше атакує чоловіків. А ось з 65 років рахунок вирівнюється, і з схожими проблемами лікарів починають відвідувати жінки. Це пов'язано в основному з жіночими гормонами і тим, що серце і організм у жінок і чоловіків старіє по-різному.

4. Відсутність фізичного навантаження

Фізична активність – запорука гарного кровообігу. А ось ледачий спосіб життя підвищує вірогідність розвитку гіпертонії, а також проблем із серцем, кровоносними судинами і навіть загрожує інсультом. Тому пробіжки в парку або заняття в спортзалі – дуже важливі для кожного гіпертоніка (зокрема і потенційного). Вам зовсім не обов'язково намотувати десятки кілометрів щодня – для підтримки тиску в нормі досить помірної інтенсивної фізичної активності. Повірте, це допоможе подовжити та поліпшити якість вашого життя.

5. Погане харчування

Погане харчування може довести до лікарняного ліжка. Особливо, якщо ви любитель солоненького. Сіль затримує рідину в організмі, а це призводить і до збільшення тиску. Крім того, для судин важливим є повноцінне харчування – раціон повинен містити олію, горіхи, фрукти, крупи, овочі і молочні продукти в різному вигляді. Тільки так організм витримає навантаження повсякденному житті без шкоди для серця і судин.

6. Надмірна вага і ожиріння

Ожиріння збільшує ризик високого кров'яного тиску. Якщо позбутися хоча б 5-10 кілограмів, то кров'яний тиск одразу ж прийде в норму. Вибирайте легкі страви і більше рухайтеся.

7. Зловживання алкоголем

Регулярне і надмірне вживання алкоголю може різко підвищити кров'яний тиск та посилити серцебиття. І навіть викликати серцевий напад. Обмежте споживання алкоголю до одного келиха на день для жінок і двох – для чоловіків.

8. Куріння

Ця шкідлива звичка сприяє більш швидкому зносу серця і судин, і може спровокувати розвиток атеросклерозу та ішемічної хвороби серця. Одна викурена сигарета стає причиною того, що на пів години звужуються кровоносні судини. І з часом це стає причиною того, що підвищується артеріальний тиск і частішає серцебиття. Зверніть увагу, це стосується не тільки курців, але й оточення, тобто «пасивних курців».

Бережіть себе і своє здоров'я!

Читайте також: Гіпертонічний криз: причини, симптоми і лікування

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин