Чому горили б'ють себе в груди: вчені знайшли ще одну причину

Чому горили б'ють себе в груди: вчені знайшли ще одну причину

Фото: Associated Press

Таким способом горили заявляють про свій розмір та конкурентноспроможність.

Згідно з новим дослідженням, горила розправляє спину і стукає в груди не тільки для того, щоб показати свою перевагу. Цей жест дає інформацію про реальний розмір самця.

У дослідженні, опублікованому в журналі Scientific Reports, вчені дійшли висновку, що удар в груди - жест, який дає точне уявлення про розміри самця горили, відображаючи конкурентоспроможність, а не перебільшуючи її.

Дослідники використали фотограмметрію для запису звуку ударів в груди самців гірських горил з Міжнародного фонду горил Даян Фоссі в національному парку вулканів в Руанді. Результати показали, що тривалість ударів в груди, їхня частота і кількість не були пов'язані з розміром горил. Однак відрізнялася середня пікова частота вироблених звуків - чим більший розмір горили, тим нижче частота виробленого звуку.

Низькочастотні звуки поширюються далі, ніж високочастотні звуки, а це означає, що більш великих самців можна почути здалеку. Ймовірно, це корисно для більш дрібних самців, які можуть використовувати інформацію, щоб вирішити, чи варто боротися з конкурентом або краще відступити. Попередні дослідження показали, що великі самці гірських горил не тільки домінують в суспільстві, а й мають кращий репродуктивний успіх порівняно з маленькими самцями. Можливо, що самки також вибирають партнера за звуками ударів у груди.

Нагадаємо, що стартап Ілона Маска показав чиповану мавпу, яка "силою думки" грає у відеогру. Дослідники стверджують, що чип передбачив, куди мавпа перемістить курсор ще до того, як вона фізично виконала дію. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація