Стартап Ілона Маска показав чиповану мавпу, яка "силою думки" грає у відеогру

Стартап Ілона Маска показав чиповану мавпу, яка "силою думки" грає у відеогру

Фото: скриншот з відео

Дослідники стверджують, що чип передбачив, куди мавпа перемістить курсор ще до того, як вона фізично виконала дію.

Нейротехнологічний стартап Neuralink, заснований винахідником, мільярдером Ілоном Маском, показав відео, на якому мавпа з імплантованим у мозок чипом нібито "силою думки" грає у відеогру. 

Компанія представила відео з 9-річною мавпою-макакою Пейджер, яка пересуває екранний курсор для гри, використовуючи силу думки. Пейджер імплантували один з комп’ютерних чіпів Neuralink приблизно за шість тижнів до знімання відео.

"Спочатку мавпу навчили грати у відеоігри за допомогою джойстика. Як нагороду вона отримувала банановий смузі. Поки мавпа грала, імплант  Neuralink записував інформацію про те, які нейрони активувалися. Після вивчення цих даних джойстик відключили, а тварина продовжила грати у відеогру Pong, використовуючи лише свій розум", - розповідають у відео.

Ілон Маск, коментуючи відео, повідомив у Twitter, що за допомогою чипу Neuralink  люди з паралічем зможуть користуватися смартфоном "силою думки" навіть швидше, ніж люди, які використовують для написання тексту пальці.

Нагадаємо, про те, що мавпі успішно імплантували чип у мозок Ілон Маск повідомляв 1 лютого. Він пояснив, що мета створення проєкту — це лікування пошкоджень головного та спинного мозку і повернення людям втрачених можливостей за допомогою імплантованого чипа.

Ілон Маск заявив, що його інженери вживили чіп у мозок мавпи

Ілон Маск заявив, що його інженери вживили чіп у мозок мавпи

Повʼязані теми:

Наступна публікація