Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Індекс загублених шкарпеток. Український математик спростував формулу британців

Математик Сергій Максименко вирішив переписати формулу британських колег.

Український учений спростував відкриття британських колег щодо формули загублених шкарпеток, назвавши її неправильною. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Зазначимо, нещодавно британські вчені виявили механізм розрахунку кількості білизни, що таємничо зникає після прання. ТСН звернулася до київських математиків, щоби з'ясувати, чи така велика "шкарпеткова чорна діра", як її змалювали британці.

Математик Сергій Максименко вирішив переписати формулу британських колег на власну дошку. Називається вона індекс втрачених шкарпеток.

Виявляється, кількість загубленої білизни англійці вираховують за принципом Карла Гауса, якому вже двісті років. Аби отримати результат, потрібно ввести чотири змінних.

Відео Український учений спростував формулу загублених шкарпеток

За його словами, формула британців у реальному житті не спрацює. Бо люди перуть надто по-різному. А сам індекс загублених шкарпеток - беззмістовна двозначна цифра. За його підрахунками – виходить 42.

Гарантовано шкарпетки знаходяться, тільки якщо прати їх окремо. У решті випадків - на сушарці можна не дорахуватися як мінімум однієї. Інколи зникають дві - обов'язково з різних пар.

Зазначимо, 1 246 - саме стільки шкарпеток губить одна людина за життя. Якщо одна пара коштує 25 гривень – то назбирується аж 30 тисяч.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна.

Залиште свій коментар

Вибір редакції