Люксембург створить шахти на астероїдах

Наразі невідомо, яку суму виділять на космічну ініціативу.

Люксембург запустив ініціативу з видобування корисних копалин у космосі.

Науковці князівства планують створити шахти, де шукатимуть золото, платину та інші копалини в астероїдах, які пересуваються у межах досяжності космічних апаратів, пише The Financial Times.

У Люксембурзі протягом багатьох років активно розвивається космічна галузь. У країні розташована одна з найбільших супутникових компаній – SES.

Попри футуристичність ідеї розвивати гірничодобувну промисловість на астероїдах, генеральний директор Європейського космічного агентства Жан-Жак Дорден переконаний у реальності цього задуму.

"Ми знаємо, як дістатися астероїдів,  як їх бурити та як отримати зразки назад на Землю", - пояснив Дорден.

За словами віце-прем'єр-міністра Люксембургу Етьєна Шнайдера, країна планує співпрацювати та інвестувати в одну чи декілька космічний компаній. Втім, Шнайдер не уточнив, яку суму князівство планує вкласти у розробку шахт на астероїдах, оскільки парламент наразі не визначився щодо розміру фінансування, яке піде на реалізацію ініціативи.  

Нагадаємо, раніше вчені заявили, що на карликовій планеті Церері може бути більше запасів води, ніж на Землі. Такого висновку науковці дійшли, оскільки поверхня Церери повністю покрита кригою, що робить планету фактично велетенським резервуаром із водою посеред космосу. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: