НАСА планує відкрити МКС для туристів. За один політ доведеться викласти від 58 мільйонів доларів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Космічні тури для туристів можуть стати доступними від 2020 року.

Уже від 2020 року Міжнародна космічна станція (МКС) може стати не лише місцем наукових експериментів, а й космічним готелем. У п'ятницю, 7 червня, фінансовий директор Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (НАСА) Джефф ДеВіт оголосив про намір розміщувати на МКС космічних туристів.

Про використання МКС з "комерційною" метою представник американського космічного агентства розповів під час прес-конференції в Нью-Йорку. Про це передає Deutsche Welle.

За словами ДеВіта, щороку НАСА може організувати відвідини станції для близько десяти космічних туристів, передає агенція новин AFP. Їх доправлятимуть на МКС двома нетривалими місіями, пояснила інша представниця НАСА Робін Гейтенс.

Послуги космічного туризму надаватимуться не на альтруїстичних засадах. Навпаки, охочим помилуватися впродовж 30 днів Землею з 400-кілометрової висоти доведеться викласти за таке задоволення близько 58 мільйонів доларів США. І це лише за політ туди й повернення на Землю. Один день проживання на МКС коштуватиме 35 тисяч доларів США. В цю суму входять такі видатки як вода, продукти харчування та витрати на утримання в робочому стані систем життєзабезпечення. Щодо таких послуг як Інтернет, то за них доведеться заплатити окремо - 50 доларів за один гігабайт.

Утім, передбачаються й певні обмеження: відпочивальникам не можна буде виходити у відкритий космос. Це - перевага лише астронавтів та космонавтів.

Комерційні перевізники НАСА ще й досі змушені доставляти власних астронавтів на МКС російськими ракетами "Союз" та однойменними пілотованими космічними кораблями. Але для космічних туристів пропонуватимуть не російську техніку. Очікується, що в питанні доставки заможних фанатів космосу на орбіту НАСА співпрацюватиме з американськими приватними корпораціями. Поки що йдеться про засновану бізнесменом-візіонером Ілоном Маском SpaceX, а також Boeing. Обидві компанії мають до кінця 2019 року завершити сертифікацію своїх пілотованих космічних кораблів - Crew Dragon та Starliner. Однак досі невідомо, чи зможуть SpaceX та Boeing дотриматися узгодженого раніше графіка випробувань та сертифікації.

Але подорожі на космічну станцію - не єдине нововведення, котре анонсували в НАСА. В управлінні також виношують плани відкрити частину МКС для приватних підприємств, зацікавлених у тестуванні своєї продукції в умовах невагомості. Функціонери НАСА сподіваються, що така пропозиція зацікавить насамперед деякі стартапи.

Щодо майбутнього, то в НАСА взагалі думають поступово передати МКС у користування комерційним компаніям. Фінансування станції за рахунок платників податків має тривати лише до кінця 2020-х років.

Майбутні космічні туристи, котрі відправляться до МКС, стануть аж ніяк не першими, хто за власні гроші зміг злітати на земну орбіту. Ще 2001 року американський підприємець Денніс Тіто заплатив росіянам 20 мільйонів доларів за можливість полетіти у космос. Після нього російські кораблі доставили на МКС ще кількох грошовитих любителів космонавтики.

Сама МКС належить не лише американцям, адже починаючи від 1998 року США створювали її разом з росіянами. Утім, НАСА оплатило більшість видатків на спорудження МКС та ще й досі переймає на себе більшу частину коштів, необхідних на утримання станції.

Вибір редакції