NASA зробило знімок одного з кратерів на Марсі

Кратер, названий на честь радянського космонавта Матвія Гусєва, в діаметрі досягає 166 км.

Орбітальна станція Mars Odyssey за допомогою наукового інструменту THEMIS (Thermal Emission Imaging System), зробила знімок кратера Гусєва на Марсі.

Фотографія доступна на сайті NASA.

На представленому зображенні на дні кратера можна розглянути численні темні прямі смуги. На думку дослідників, вони сформовані взаємодією вітру з запиленою поверхнею улоговини.

Кратер, названий на честь радянського космонавта Матвія Гусєва, в діаметрі досягає 166 км. Найімовірніше, він виник три-чотири мільярди років тому після падіння на планету астероїда. Кратер у 2004-2010 роки досліджувався американським марсоходом Spirit.

Апарат Mars Odyssey був запущений на Марс 7 квітня 2001-го, а 24 жовтня того ж року досяг Червоної планети. Свою назву апарат отримав на честь бестселеру Артура Кларка і однойменного фільму Стенлі Кубрика "2001: Космічна одіссея".

Нагадаємо, що раніше NASA показала, де на Марсі найхолодніше місце - це Південний полюс. Температура на Південному полюсі опускається до мінус 130 градусів Цельсія, що робить регіон найхолоднішим місцем на планеті.

Американське космічне агентство НАСА встановило ще одну планету, де є вода

Американське космічне агентство НАСА встановило ще одну планету, де є вода

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Наступна публікація