Російська станція "Фобос-Грунт" могла стати "космічним мандрівником"
Про місцезнаходження станції-невдахи у космосі ніхто не знає.
"Фобос-Грунт" міг залишити навколоземну орбіту / © РБК
З дня запуску російської космічної станції "Фобос-Грунт" 9 листопада немає ніякої інформації про те, де вона знаходиться.
"Фобос-Грунт" міг перетворитися на "космічного мандрівника" і полетіти вглиб Сонячної системи, повідомило джерело в російській ракетно-космічній галузі.
"Можливо, вона (станція) полетіла вглиб Сонячної системи або обертається за вищою навколоземною орбітою, ніж та, на якій її шукають», - сказало джерело.
За його словами, для пошуку на орбіті міжпланетної станції були задіяні російські, європейські та американські станції стеження, і вони дійсно виявили на орбіті якийсь об'єкт.
Точно сказати, чи є цей об'єкт станцією-невдахою, можна буде тільки після входу умовного "Фобос-Грунту" в атмосферу.
"Якщо, проходячи щільні шари атмосфери, об'єкт не вибухне, значить, палива в ньому немає - воно витрачено на виведення міжпланетної станції в невідомому напрямку. Якщо ж станеться вибух, значить, це справді "Фобос-Грунт", - пояснило джерело.
Нагадаємо, "Фобос-Ґрунт", запущений 9 листопада українською ракетою Зеніт-2SБ, не вдалося вивести на потрібну орбіту через збій у системі управління.
Як відомо, автоматична міжпланетна станція "Фобос-Ґрунт" призначена для вивчення супутника Марса - Фобоса, зокрема, для збору ґрунту з його поверхні. Це перша спроба російських учених відправити в космос міжпланетний зонд за останні 15 років. Попередня не вдалася: апарат Марс-96 не вийшов на орбіту і впав в океан у 1996 році.
Читайте також:
США попереджають про загрозу падіння на Землю міжпланетної станції
На Україну можуть звалитися уламки російської космічної станції
До запуску української ракети з Бразилії залишилося два роки
Марсохід залишився без транспорту до Марсу
NASA показало ракету, на якій люди полетять на Марс