Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Тисяча пісень у кишені та заново винайдений телефон: як Apple змінила ІТ-індустрію

iPhone, iMac, iPod: як відомі пристрої компанії Apple увійшли в історію

Apple – одна з найбільших компаній-новаторів на технологічному ринку. Напередодні щорічної презентації, протягом якої компанія представить свої останні новинки, і яка відбудеться вже сьогодні, ми вирішили згадати продукти Apple, що вже змінили індустрію. 

iPhone

Найперша модель смартфона від Apple, iPhone 2 G, вийшла у продаж у 2007 році. Вона мала набагато скромніші параметри, ніж сучасні iPhone (довжина діагоналі екрана становила 3, 5 дюйма, а камера була усього 2 Мп ), проте багато у чому була новаторською. Смартфон мав естетичний дизайн – акуратний алюмінієвий корпус з фірмовим "яблучним" логотипом – та сенсорний дисплей, що базувався на технології мультитач. Усе це вигідно вирізняло з-поміж конкурентів. А з появою магазину App Store, користувачі навіть отримали змогу самостійно завантажувати на свій телефон різноманітні застосунки. Аналогічні сервіси згодом намагались створити й інші компанії, зокрема, RIM, Nokia та Microsoft.

iPod

ipods
Apple

У 1978 компанія Sony розробила свій касетний музичний плеєр Walkman.  Він з'явився на японському ринку у 1979 році і вже протягом перших трьох місяців було продано понад 30 тисяч його одиниць. Протягом наступних 10 років частка Sony на ринку плеєрів у США становила 50 %, а у Японії – 46 %. Згодом на зміну касетам прийшли диски. Успіх Sony не вдавалося повторити жодній компанії, поки у 2001 Apple не презентувала свій iPod.

iPod для Macintosh першого покоління надійшов у продаж за ціною 399 доларів. Він мав 5 Гб пам’яті та міг зберігати до 1000 пісень. Проте головна цінність пристрою полягала у наявності програмного забезпечення iTunes, за допомогою якого можна було купувати та прослуховувати музику. Саме це, а також інтуїтивний та простий дизайн, стали причиною його популярності. Вже до 2008 року компанії вдалося заволодіти на ринку mp3-плеєрів часткою у 48%. Найближчим конкурентом компанії був SanDisk’s Sansa, якому належала частка усього 8 %.

iMac

Серед революційних пристроїв Apple варто виокремити також iMac. Перший прототип сучасного моноблоку з'явився на світ у 1998 році. Він мав футуристичний дизайн і став першим кроком до формування іміджу Apple як бренду не лише технологічного, але й естетичного. Головною особливістю iMac було те, що він не мав окремого системного блоку – усе, що потрібно для його функціонування, було вбудовано в корпус комп'ютера, який слугував також і як монітор. Користувачеві залишалося лише підключити клавіатуру та мишку.

MacBook Air

MacBook air
Apple

Продуктом Apple , що змінив людське уявлення про ноутбуки, став MacBook Air, що вперше надійшов у продаж 29 січня 2008 року. Надлегкий, надзвичайно портативний та обладнаний повнорозмірною клавіатурою – такого ІТ-індустрія ще не бачила. Mac Book Air був завтовшки усього 1, 94 см у найширшому місці та працював за допомогою операційної системи Mac OS X (вона й дотепер вважається однією з найкращих ОС).

Коштував MacBook Air 899 доларів. Його не можна було порівнювати з більш дешевими ноутбуками на кшталт Asus Eee PC, проте він спонукав інших виробників, таких як Samsung та Dell, працювати над розробкою конкурентоздатних моделей.

AirPods

Однією з останніх інновацій від Apple є навушники AirPods. Їх презентували відносно нещодавно, у 2016 році, разом з iPhone 7. Навушники є бездротовими та працюють за допомогою Bluetooth. Вони сумісні з усіма гаджетами Apple, що функціонують за допомогою iOS 10 або новішої ОС. Вони також можуть відтворювати звук з будь-якого пристрою, що підтримує Bluetooth 4.0. Функціонал навушників досить простий. Якщо вийняти з вуха один навушник, відтворення музики припиниться, якщо поставити його на місце – розпочнеться знову. За допомогою AirPods також можна викликати голосового асистента Siri.

Нагадаємо, презентація Apple, протягом якої компанія представить три нові iPhone та інші новинки, відбудеться сьогодні у Театрі Стіва Джобса в Купертіно, Каліфорнія, о 10 ранку за місцевим часом. Текстову онлайн-трансляцію заходу вестиме ТСН.ua. 

Відео На що ладні українці за новенький iPhone

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції