Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Бразилії знайшли загадковий вірус з невідомою раніше ДНК

Поки вчені лише будують здогадки, чим насправді є знахідка.

У Бразилії в штучному озері Пампулья в Белу-Орізонті вчені знайшли новий загадковий вірус – понад 90% його генів невідомі науці.

Про це пише Science Alert.

Знахідка отримала назву Яравірус – на честь покровительки води Яри з бразильської міфології.

За словами учених, вірус скоріш за все - "новий вид амебних вірусів з незрозумілих поки філогенезом".

Як зазначається, більшість з відомих вірусів амеб мають загальні риси, що дозволило класифікувати їх в єдину еволюційну групу. Яравірус же, хоч і не має складного геному, втім містить значну кількість невідомих науці генів.

Дослідники з’ясували, що понад 90% генів яравірусу раніше не описувалися – це так звані гени-сироти. Водночас лише у шести генів виявили віддалену схожість з уже відомими. Пошуки за метагеномами не дали підказок щодо зв’язків вірусу.

Поки вчені лише будують здогадки, чим насправді є яравірус. Припускається, що це може бути перший одиничний зразок невідомої групи амебних вірусів, також, можливо, це – варіація гігантського вірусу, яка якимось чином еволюціонувала в зменшену форму.

Що таке вірус, коронавірус з Уханя інфографіка
ТСН.ua

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань.

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 101 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції