У Франції виявили найдавнішу 3D-карту в Європі

У Франції виявили найдавнішу 3D-карту в Європі

Фото: BBC

У всьому світі є кілька таких карт, висічених на камені. Зазвичай це всього лише інтерпретації.

Дослідники вважають, що виявлена ​​у Франції кам'яна плита бронзового століття - найдавніша тривимірна карта в Європі.

Як повідомляє BBC, артефакт розміром 2 на 1,5 метра знайшли в підвалі маєтку Керну. Вивчивши візерунки, археологи прийшли до висновку, що це 3D-карта місцевості західної Бретані.

Вважають, що об'єкт був створений між 1900 і 1650 роком до нашої ери. На початку XX століття артефакт вперше виявив французький археолог Поль дю Шательє під час розкопок доісторичного могильника в Фіністері, однак про плиту забули, і вона більше ста років зберігалася в підвалі маєтку Шательє.

Повторювані мотиви і лінії на поверхні каменя наштовхнули дослідників на думку про те, що на ньому зображено район Фіністер. Вони уточнюють, що поглиблення являють собою тривимірне зображення долини річки Одет, а кілька ліній - річкову мережу регіону: розташування об'єктів на камені відтворено з точністю 80%.

Фото: BBC

"Вперше ми маємо справу з артефактом, на якому зображена територія в певному масштабі. Ймовірно, це був спосіб підтвердити право власності на землю невеликого принца або короля того часу. Ми схильні недооцінювати географічні знання предків. Ця плита важлива, оскільки вона демонструє картографічні знання людей, що жили задовго до нас", - каже один з авторів дослідження професор Борнмутського університету Ніколя Клеман.

Нагадаємо, що в Африці знайшли загадкові кристали віком 105 тисяч років. Можливо, кристали зберігали як ритуальне підношення.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація