Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Індії 11-річна дівчинка плаче кров'ю, і ніхто не знає чому

В Індії 11-річна дівчинка плаче кров'ю, і ніхто не знає чому

Сльози з'являються раптово кілька разів на день: дівчина при цьому не відчуває ані болю, ані сильних емоцій.

В Індії матір зіштовхнулася з моторошною картиною: з очей її 11-річної доньки текли криваво-червоні сльози. Це дивне і неймовірно рідкісне медичне явище, відоме як гемолакрія.

У нещодавньому дослідженні офтальмологів з Індійського інституту медичних наук Індії в Нью-Делі детально розповідається про цей випадок, передає Science Alert

За словами матері дівчинки, криваві сльози раптово з'являлися щоденно протягом тижня - вони текли, коли дівчинка не відчувала болю чи сильних емоцій.

"Я боюся за стан моєї дочки, - розповідала мати. - Кров, що йде з її очей, це жахливо. Я сподіваюся, що подібних епізодів у майбутньому не буде".

У клініці провели безліч тестів, аби знайти причину, але щоразу марно. У маленької пацієнтки не було травм чи супутніх хвороби. Її слізні залози були в нормальному стані, як і результати крові. Рідина з очей також не була особливою - якщо не враховувати клітин крові, звісно. 

В експертів клініки не було жодної зачіпки, а дитина під спостереженням протягом наступних кількох днів продовжувала плакати кривавими сльозами.

Подібна гемолакрія настільки рідкісна, що аналогічних випадків майже немає в історії медицини. Грецький лікар Аецій Амідійський, можливо, мав на увазі щось подібне, коли описував дитячу хворобу, за якої кров йшла з куточка ока. Інші історичні медичні письменники, як Антоніо Бразавола та Ремберт Додунс, також нібито повідомляли про такі випадки, які пов'язували з менструацією у дівчат-підлітків.

Десять років тому National Geographic задокументував подібний випадок у 14-річної індійської дівчини. Її стан ставився під сумнів, а матір підозрювали в шахрайстві. 2019-го медичне дослідження описало випадок гемолакрії у 16-річної дівчини, яка надійшла до лікарні в Бангладеш.

Цілком можливо, що принаймні в деяких випадках гормони можуть грати певну роль. Дослідження 1991 року, яке шукало "приховану" кров у сльозах 125 здорових добровольців, виявило її сліди у майже однієї п'ятої піддослідних, найчастіше це було пов'язано з менструацією.

Втім стан зачіпає не лише одну стать. Два роки тому в італійському відділенні швидкої допомоги з’явився чоловік середнього віку, в якого з очей шла кров. Тоді можлива причина була виявлена. У нього була гіперемія кон'юнктиви: незначний надлишок крові в мембрані, що покриває його очне яблуко.

Існує багато інших станів, які також можуть допомогти пояснити частину таких кривавих явищ. Серед низ гемофілія та синдром Ослера-Вебера-Ренду. Вживання деяких може спричинити просочування крові в слізні залози. 

На жаль, у випадку цієї 11-річної дівчинки жодне з цих пояснень не підходить. Її гемолакрія залишається "ідіопатичною", тобто не має виявленої причини. Водночас є й хороші новини: підстав вважати, що криваві сльози будуть постійною проблемою, немає. Вони можуть зникнути так само раптово, як і з'явилися.

Нагадаємо, німецькі лікарі дивом врятували пацієнта, кров якого стала білою. Чоловік страждав від діабету, але не приймав необхідні препарати. Аби врятувати його, медики застосували давно забутий метод.

Залиште свій коментар

Вибір редакції