Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вас "хакнули": журналісти дізнались, як зламати смартфон за $ 5

Програму-вірус для прослуховування можна купити в Інтернеті лише за декілька баксів

В час, коли майже вся наша особиста інформація зберігається на електронних носіях, особливо важливо, щоб ніхто не "хакнув" Ваш телефон або електронну пошту. І якщо Ви вважаєте, що добре захистили свої дані паролем – Ви помиляєтесь. Прогарма "Гроші" з'ясувала, як всього за кілька доларів досвідченні кіберзлочинці зламають будь-який гаджет.

Адже навіть голівудські зірки втрапили в халепу: їхні телефону зламали, а оголені світлини розмістили в Інтернеті.

Приміром, мініатюрна радіокамера передає зображення онлайн у високій якості. І не варто бути високопосадовцем, або політиком для того, щоб на Вас відкрили полювання хакери.

За допомогою маленької камери злочинці зможуть дізнатися пароль для входу у телефон, комп'ютер чи соціальні мережі. Найчастіше передача даних відбувається за допомогою радіохвиль, рідше – проводами, якими можуть слугувати навіть залізні труби опалювальної системи.

Що ж стосується підслуховування телефонних розмов, то тут злочинці наловчились приховувати свою присутність у вашій розмові. Спеціалісти у цій сфері наголошують, що сьогодні до смартфона можна легко підключитись і залишитись непоміченим: високотехнологічні пристрої автоматично записують ваші телефонні розмови, адже смартфон – це мініатюрний комп'ютер, з якого з легкістю можна зчитати всю необхідну інформацію.Злочинці прослуховують навіть телефони президентів.

Саме у зв'язку із повальною тенденцією до прослуховування, у Європарламенті депутати повернулися до стареньких кнопкових мобільників, які набагато важче прослухати.

Однак, експерти зазначають, що захистити від прослуховування можливо і смартфони.

"Або шифрування, або скремблерування. Скремблер, пристрій яке перетворює голос у незрозумілі звуки. Якщо у співрозмовника є другий скремблер, то він його може чути", - зазначає експерт Дмитро Снобченко.

В основному ціни на послуги прослуховування стартують від кількох тисяч доларів. Однак, у Мережі вже з'явились програми вартістю у $ 5, які допоможуть почути про що говорить інша людина.

Найпростіший спосіб – реклама. У Вас на комп'ютері з'являється посилання для переходу на заманливий сайт, який і є шпигуном. Навіть після закриття він вже сидить у Вашому телефоні або комп'ютері.

Незважаючи на все це, уберегтися від хакерів все ж можливо. По-перше, нічого секретного по телефону не обговорюйте. По-друге, будьте обережні із знайомствами у Мережі.

"Ми маємо перехоплення всіх розмов у Viber, Whatsapp, ми маємо повністю геопозування. За допомогою вірусу ми можемо отримати всі розмови, повідомлення, геолокацію. Можна дистанційно включити мікрофон і слухати", - каже Снобченко.

Можна вважати це параноєю, однак краще вберегтись. Не дарма дехто заклеює фронтальну камеру на смартфоні, або ноутбуці, адже вона може знімати та не подавати власникові про це жодних сигналів.

Варто ще раз нагадати, що не можна переходити за невідомими посиланнями, адже вірус зловмисники можуть відправити навіть із акаунта близького друга чи знайомого.

І пам'ятайте, що віруси зараз доступні, тож прослуховувати можуть не лише високопосадовців, а й звичайних людей, якщо ті мають ворогів. Втім, найефективнішим засобом збереження секретної інформації – тримати язик за зубами.

Залиште свій коментар

Вибір редакції