Важкий розрив романтичних стосунків має згубний вплив на мозок - вчені

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Негативний життєвий досвід може згубно вплинути на операційну компетентність мозку

Важко мислити тверезо, коли серце розбите через завершені стосунки, і вчені знайшли цьому пояснення. Нове дослідження показує, що мозок може "вийти з ладу" після розриву, що призводить до ненормальних моделей спілкування і зниження функціональної організації.

Про це пише IFL Science.

Мало відомо про те, як на нервове спілкування впливає тимчасовий відчай, який відчувають багато людей після закінчення романтичних стосунків. Для дослідження автори сканували мозок 69 осіб, що нещодавно зазнали розлучення із коханими.

У жодного з учасників не було клінічного діагнозу депресії, хоча у них були різні ступені депресивних симптомів через поточну ситуацію у стосунках. Після проведення сканування дослідники зазначили, що серйозність цих симптомів була безпосередньо пов'язана з дефіцитом здатності мозку обробляти інформацію.

У найбільш знедолених суб'єктів спостерігається явне зниження глобальної інтеграції, яка стосується здатності мозку об'єднувати і обробляти всю інформацію, що генерується його різними ділянками в будь-який момент часу.

Саме ця інтеграція дозволяє нам осмислити світ і виробити відповідні когнітивні і поведінкові реакції на ситуації, в яких ми перебуваємо, тому будь-яке порушення може бути серйозною перешкодою у спробах знайти орієнтир у житті.

Крім того, сканування показало пряму кореляцію між тяжкістю депресивних симптомів і зменшенням просторової різноманітності в мозку. Цей термін позначає ступінь спеціалізації в головному мозку, коли різні ділянки мозку виконують різні завдання. Коли воно зменшується, ієрархічна природа зв'язності порушується, що призводить до більш хаотичного стану, який знижує когнітивну ефективність.

На підставі цих результатів автори дослідження доходять висновку, що негативний життєвий досвід може мати згубний вплив на операційну компетентність мозку, і отже, може викликати зниження психічного здоров'я навіть у людей без клінічного діагнозу.

Нагадаємо, дедалі більше досліджень демонструє, що за правильних обставин просто вимовляти "заборонені слова" вголос допомагає зменшити біль. При цьому інші слова такого ефекту не мають. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції