Учені пояснили аномально темний колір Меркурія

На думку вчених, фрагменти темної речовини є рештками давньої вуглецевої кори.

Багатий вуглецем матеріал, який автоматична міжпланетна станція MESSENGER розгледіла в останні місяці своєї роботи на орбіті Меркурія, може бути останками древньої кори з графіту.

Присутність такої кори пояснює, чому поверхня планети виглядає незвично темною. Поверхня Меркурія темніша, ніж у Місяця. Однак заліза на Місяці значно більше.

Деякі вчені припустили, що основним затемнювачем на найближчій до Сонця планеті є вуглець, однак залишалося незрозумілим, чи завжди він був на Меркурії або ж його принесли мікрометеорити. Зв'язок багатого на вуглець матеріалу і великих кратерів однозначно вказує на місцеве походження речовини: він був у глибині кори, а потім вийшов до поверхні після ударів метеоритів.

На думку вчених, фрагменти темної речовини є залишками давньої вуглецевої кори. Вона утворилася, коли в найдавнішому магматичному океані кристалізувався графіт, який потім зрушив до поверхні. Хоча наступні вулканічні виверження і інші геологічні процеси "затьмарили" первинну кору, частина її речовини зіграла важливу роль в затемненні поверхні Меркурія.

Меркурій є найменшою і найлегшою планетою Сонячної системи. Він легший і менший від Землі приблизно в 20 разів, а його середня щільність приблизно така ж, як і в Землі. Рік на планеті триває близько 88 днів. У Меркурія немає супутників і сильно розріджена атмосфера, а за своїми фізичними характеристиками він нагадує Місяць.

Нагадаємо, що раніше NASA розбило автоматичну міжпланетну станцію MESSENGER про поверхня Меркурія.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: