Вчені виявили безліч місць у Всесвіті з величезними запасами води

Вчені дійшли висновку, що новонароджені комети, стискаючись з небесними тілами, переносять на них молекули води. А вони, в свою чергу, з часом перетворюються на моря і океани.

Планети з великими запасами води, схожі з Землею, не таке вже й рідкісне явище у Всесвіті, впевнені науковці.

Про це астрономи заговорили після того, як їм вдалося виявити наявність значного обсягу холодної води у вигляді пари в хмарі міжзоряної пилу навколо зірки, що народжується.

Відкриття належить вченим Лабораторії реактивного руху (ЛРР) NASA в Пасадені (штат Каліфорнія), зроблено воно було за допомогою космічної обсерваторії "Гершель", запущеної в травні 2009 року.

Апарат веде спостереження за допомогою телескопа, що працює в інфрачервоному діапазоні.

За словами співробітників ЛРР, холодний водяний пар було знайдено в найвіддаленіших зонах гігантського диску з міжзоряного газу пилу, який простягається на відстань, що перевищує інтервал між Землею і Сонцем в 200 разів.

У цих зонах, на їхню думку, зароджуються комети, які, стикаючись з небесними тілами, переносять на них молекули води.

Вони, в свою чергу, з часом перетворюються на моря і океани. Причому, чим більше води в формі холодної пари є на околицях диска, тим більше можливостей для утворення комет і перенесення великих об'ємів рідини на поверхні планет, що формуються.

Керівник наукової групи Міхіл Хогерхейде припускає, що у виявленому диску є така кількість води, що їм можна було б заповнити тисячі земних океанів.

Зірка, занесена у каталоги під назвою TW Hydrae, сформувалася 10 мільйонів років тому і розташована в сузір'ї Гідри. Вона знаходиться на відстані 175 світлових років від Землі.

Об'єкт є помаранчевим карликом, який менше і холодніше за наше Сонце. Через декілька мільйонів років дископодібні хмари міжзоряного пилу і газу трансформуються в систему, схожу на нашу сонячну, вважають науковці.

Раніше астрофізик Веслі Трауб з Лабораторії реактивного руху встановив, що як мінімум третина схожих на Сонце зірок має в своїй системі екзопланету, що нагадує Землю.

Читайте також:

Астрономи знайшли 50 нових планет

Астрономи знайшли планету з атмосферою "російської лазні"

Астрономи відкрили алмазну планету в п'ять разів більшу за Землю

Вчені розгадали таємницю утворення Меркурія

NASA нарахувало понад мільярд позаземних цивілізацій

Астрономи вперше зафіксували таїнство народження планети

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: