Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
З віддаленням Місяця від Землі збільшується доба - вчені

Дні на Землі будуть ставати довшим

Вчені з університету Вісконсіна в Медісоні і Колумбійського університету (США) з'ясували, що тривалість земної доби безпосередньо пов'язана з відстанню від Землі до Місяця. І зміна відстані між Місяцем і Землею впливала на обертання планети навколо своєї осі, що в свою чергу впливало і на тривалість земного дня, і на клімат планети.

Керівник дослідження професор Стівен Майерс пояснює це так: "Коли Місяць віддаляється, Земля уповільнює своє обертання подібно фігуристу, який витягує руки".

Як повідомляє Бі-бі-сі, півтора мільярда років тому доба на Землі тривала близько 18 годин. Тоді Місяць перебував на відстані 340 тисяч км в середньому від нашої планети. Це на 44 тисячі км менше, ніж зараз, що майже дорівнює довжині екватора Землі (вона становить 40 тисяч км).

Астрофізикам відомо, що наразі супутник нашої планети віддаляється від неї зі швидкістю 38 мм в рік. Отже, дні на Землі будуть ставати довшим, але за людськими мірками помітно це стане лише мільйони років потому. Тобто приблизно через 200 млн років доба триватиме 25 годин.

Щоб зрозуміти, як орбіта Місяця впливає на обертання Землі, професор Мейерс та його команда використали метод астрохронології для реконструювання давньої історії Сонячної системи.

Усе у Сонячній системі має гравітаційне поле, яке впливає на інші небесні тіла, що розташовані неподалік. Ці коливання називаються циклами Міланковіча та можуть впливати навіть на довкілля Землі.

Одним із способів, який допоміг професору Мейерсу розрахувати обертання Землі більш як мільярд років тому, полягав на аналізі відкладень гірських порід, яким 90 млн років, та інформації про кліматичні цикли планети.

Залиште свій коментар

Вибір редакції