Життя поза Землею існує: вчені знайшли ймовірні докази

Життя поза Землею існує: вчені знайшли ймовірні докази

Можливі ознаки життя знайшли на Венері.

Група вчених із Великої Британії, США та Японії виявила в атмосфері Венери рідкісну хімічну сполуку — фосфін. Вона може свідчити про існування на планеті живих мікроорганізмів. Якщо ця гіпотеза підтвердиться, людство отримає перше достовірне свідчення існування позаземного життя.

Про це йдеться в дослідженні у науковому виданні Nature Astronomy, повідомляє hromadske.ua у понеділок, 14 вересня.

Фосфін (РН3) — це отруйний газ без кольору, який на Землі в природних умовах зустрічається досить рідко. За звичайних умов він виділяється під час ударів блискавок чи діяльності вулканів, але в дуже незначних кількостях. А от на Венері його знайшли багато.

Власне, саме останній факт і дав змогу групі дослідників на чолі з професоркою Кардифського університету Джейн Ґрівз припустити, що йдеться про діяльність мікроорганізмів. Деякі з них, як відомо, виділяють фосфін унаслідок процесів життєдіяльності. Свою гіпотезу вчені сформулювали ще минулого року, але лише нещодавно її вдалося частково підтвердити.

Ґрівз із колегами скористалася потужним телескопом JCMT і телескопічним комплексом ALMA і встановила, що концентрація фосфіну в атмосфері Венери становить близько 20 частинок на мільйон. Жоден із природних процесів, який міг би відбуватися на Венері та є відомим науковцям, не зміг би призвести до утворення такої концентрації цього газу.

Це і є, на думку авторів дослідження, ймовірним доказом присутності життя на Венері. Але вчені наголошують: ідеться лише про ймовірний доказ, а не достовірне підтвердження гіпотези. Адже фосфін на другій від Сонця планеті може вироблятися і внаслідок інших процесів, які нам поки що невідомі.

І навіть якщо життя на Венері справді є, то йтиметься про невеликі живі мікроорганізми у верхніх шарах атмосфери — на поверхні планети температура перевищує 460 градусів за Цельсієм.

Раніше учені застосували новий підхід і заявили, що в нашій галактиці Чумацький Шлях може існувати 36 інопланетних цивілізацій. 

Відео День НЛО: чому існування інопланетян та летючих тарілок досі залишається таємницею

Хтось з вас коли-небуть бачив НЛО? Зараз у світі нова хвиля приголомшливих відео із невідомими літаючими об’єктами. Вперше літаючу тарілку зафіксували 72 роки тому у США. Це було саме 2 липня. Тому сьогодні у світі відзначають День уфолога, його ще називають Днем НЛО. Чому існування інопланетян та літаючих тарілок досі залишається таємницею – дивіться просто зараз у Сніданку.  

День НЛО: чому існування інопланетян та летючих тарілок досі залишається таємницею

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів