Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Американці хочуть взяти участь в допитах у справі Януковича — ГПУ

Януковича і його команду звинувачують у розкраданні 40 млрд доларів з держбюджету.

Представники департаменту юстиції США, до складу якого також входить ФБР, оголосили про своє бажання взяти участь у кількох допитах у справі про кошти президента-втікача Януковича.

Про це заявив заступник генерального прокурора України Євген Єнін, передає 112.

"Буквально минулого тижня представники департаменту юстиції США, до складу якого також входить ФБР, перебували в Україні. Ми знаходимося в постійному діалозі. Кілька прізвищ ми обговорювали буквально вчора, які будуть спрямовані в рамках клопотання. Американці попросили участі в цих допитах на території України", — зазначив заступник глави ГПУ.

Єнін також повідомив, що з американськими партнерами ГПУ проводить зустрічі щонайменше двічі на тиждень. 

"Спектр питань дуже широкий, від справи Лазаренка та повернення його грошей з різних юрисдикцій до злочинів, скоєних командою Януковича, а також спільних міжнародних операцій. Остання велика операція, яка була проведена на початку грудня цього року за участю понад 20 країн світу", — повідомив він. 

Заступник генпрокурора також порушив тему щодо свідків.

"Що стосується питання свідків, пані Карен вчора порушила це питання. Зараз тривають процеси з укладення угод зі слідством. Саме це дозволяє нам передавати справи до суду і розраховувати на їхній успішний розгляд найближчим часом", — сказав він.

За словами Єніна, наразі завершуються експертизи, які могли б оцінити ті суми, які вивели за Януковича. За попередніми підрахунками, йдеться приблизно про 40 млрд доларів.

Відео Юрій Луценко повідомив про отримання дозволу на затримання Януковича

Чиновник також відзначив, що розслідувати злочини, скоєні за Януковича, складно через те, що в них фігурувала висока частка готівки і часто використовувалися схеми для переривання фінансових операцій.

"Законодавство США дозволяє відстежувати, а також здійснювати інші процесуальні дії з кореспондентськими рахунками і за операціями, які були здійснені в американських доларах", — наголосив Єнін.

Нагадаємо, спеціальний агент Федерального бюро розслідування США Карен Грінвей, яка розслідує справу стосовно повернення грошей, виведених з України, заявляє, що найбільшою проблемою є свідки.

В ГПУ раніше підрахували, що за два роки правління Янукович і його команда вкрали у держави один річний бюджет, а це 40 млрд доларів. По всій території країни були організовані злочинні схеми, які втілювалися у різних сферах господарської діяльності, в культурі, освіті та охороні здоров'я.

Залиште свій коментар

Вибір редакції