Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Богдан розповів, навіщо проводити "референдум щодо мирних угод"

Влада хоче дізнатися, що думають українці про ситуацію на Донбасі та в Криму.

Новий глава Адміністрації президента Андрій Богдан збурив Україну заявою про те, що потрібно провести референдум, на якому українці мають визначитися, чи потрібно підписувати з Росією, бойовиками на Донбасі мирну угоду. Після цього президент Володимир Зеленський це спростував і сказав, що йдеться не про референдум, а про опитування.

Що саме мали на увазі представники влади і що відбувається, Богдан пояснив у прямому ефірі програми "Право на владу" на каналі "1+1".

"Як зрозуміти, що таке референдум? На сьогоднішній день не прийнято закону  України про референдум. Його обов'язково треба прийняти. А взагалі наша концепція виборчої кампанії, діяльності нашої політичної сили – не боятися людей, запитувати їхню думку. Чомусь політики, які працюють на політичному олімпі, вони думають, що вони найбільш розумні і вони можуть приймати ті чи інші рішення за народ, не запитуючи думки. Форма проведення – та їх дуже багато.  Це може бути й опитування, й соціологія, і якісь передбачені законом можливості. Проте ми вважаємо, що не може одна людина вирішувати долю всього суспільства, не порадившись, не запитавши думки. І все-таки є в цивілізованих країнах проведення опитування населення, тих чи інших болючих питань, це є нормальна практика, оскільки ми хочемо іти в Європу. Мабуть, не є поганим питати у своїх громадян, в простих українців, а що їм подобається і що вони хочуть", - сказав Богдан.

Андрій Богдан щодо проведення референдуму

Нам потрібно не боятися в людей питати їх думку. Політики не повинні приймати рішення за народ.Не може одна людина вирішувати долю всього суспільства. Про це в ефірі програми "Право на владу" заявив Глава Адміністрації Президента Андрій Богдан.

Опубліковано ПРАВО НА ВЛАДУ Четвер, 23 травня 2019 р.

Глава АП запевнив, що нова влада хоче зрозуміти, "про що думає населення, що думають українці, а не розділяти їх. Можна ж підписати ті… В історії України дуже багато разів було… Чи права, якісь рішення відомі приймали, голосували і це розколювало суспільство. Чому одна частина парламенту відповідає… Можливо, народ думає зовсім інакше. Чесно, абсолютно відверто вам кажу – наша виборча кампанія довела, що політики думають не так, як народ, що політики замкнуті в своєму колі спілкування і їхні думки відображають лише їхні погляди. А українці дуже часто думають зовсім інакше. Тому не треба стидатися, не треба робити з себе найбільш розумного, а вийти до населення, вийти до українців і запитати, що думаєте ви. Це дуже важливо. І не бачу нічого поганого у проведенні тих чи інших опитувань перед прийняттям Верховною Радою чи особисто одним навіть президентом того чи іншого рішення. Можливо, ти такий розумний, але не знаєш, як на це реагують ті чи інші люди. І представлення суспільної думки може якраз допоможе уникнути цього розколу України на дві частини, коли одна частина підтримує, а інша заперечує. Ми ж не розуміємо, це ж не тільки телевізійна картинка, у нас є мікроконфлікти в сім'ях, у нас є мікроконфлікти між сусідами. Це також велика статистика. Ліпше запитати в українців і репрезентувати думку українців, тоді може й цих мікроконфліктів не буде".

Богдана також запитали, як буде сформульоване питання на цьому референдумі/опитуванні.

"Як факт, як можливість, якщо будуть якісь конфліктні питання в цих можливих домовленостях, їх немає, на жаль, на сьогоднішній день. І це ще довгий шлях. Ми розуміємо, що якщо такий мир буде досягнутий, то будуть, напевно, якісь питання, які ліпше запитати в населення, чи ви з цим погоджуєтеся. Якщо не погоджуєтеся, можливо, не треба підписувати тих чи інших угод. Це не підписати чи не підписати мирні угоди, це однозначно не порушувати Конституцію України, це не віддавати наші території, це не торгувати нашими людьми. Ну, можливо, є якийсь компроміси щодо порядку пересування, можливості голосування. Я взагалі дуже патріотична людина, я не прихильник ніяких там незалежних територій чи зовсім іншого… не українського напрямку руху. В будь-якому випадку ліпше запитати людей, запитати їхню думку", - зазначив Богдан.

Як повідомлялося, глава Адміністрації президента Андрій Богдан раніше заявив про те, що якщо кінцеве рішення щодо переговорів з Російською Федерацією суспільство сприйме не однозначно, то це питання може бути винесене на референдум. Ідею розкритикували екс-президент Петро Порошенко та глава парламенту Андрій Парубій. Відреагували на пропозицію і у Кремлі. Речник президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив про те, що референдум - внутрішні справи України, а війни з РФ нібито немає. 

ВідеоУ Москві відреагували на ідею референдуму щодо переговорів з РФ

Речник Путіна Пєсков каже, що не розуміє про що йдеться. Кремль з Україною вести мирні переговори не збирається, бо начебто Росія до конфлікту на Донбасі аж ніяк не причетна, а війна - не між країнами, а громадянська - продовжує наполягати Москва.  

У Москві відреагували на ідею референдуму щодо переговорів з РФ

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції