"Борг Януковича": РФ запропонувала спрощений розгляд справи

У Мінфіні сумніваються, що справа буде розглянута в суді у 2016 році.

Компанія "The Law Debenture Trust Corporation Plc", яка діє в інтересах РФ, мала 15 липня подати свою відповідь на заперечення України проти позову що "боргу Януковича".

Про це йдеться у повідомленні Мінфіну.

Проте російська сторона проінформувала Україну, що найближчим часом подасть до суду заяву про розгляд заперечень України проти позову в спрощеному провадженні. Україна очікує на цю заяву та після її одержання надасть свою офіційну відповідь. 

Проте у Мінфіні вважають, що ця заява навряд чи буде розглянута судом раніше кінця 2016 року.

Україна впевнена у своїй позиції і збирається і надалі оскаржувати позов Росії щодо "боргу Януковича".

Нагадаємо, уряд Миколи Азарова отримав кредит в рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом Віктором Януковичем у грудні 2013 року. Запозичення було видано за допомогою викупу євробондів України на 3 млрд доларів через Ірландську фондову біржу.

У 2015 році російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення. Українська влада відмовлялася визнавати борг офіційним і наполягала на його комерційній основі. Своєю чергою МВФ визнав борг перед Росією офіційним, але заявив, що кредитування України продовжиться, навіть якщо буде оголошений дефолт.

30 грудня 2015-го Кабінет міністрів України ухвалив рішення про введення мораторію на виплату боргу РФ.

ВідеоМосква погрожує Києву судом за «борг Януковича»

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: