"Це виклик для мене". Гройсман прокоментував перенесення МВФ розгляду питання про транш Україні

Прем'єр-міністр наголосив, що МВФ хоче уточнити макроекономічні показники через негативні наслідки блокади.

Розгляд питання щодо виділення траншу для України в МВФ перенесли для того, щоб уточнити макроекономічні показники 2017 року у зв'язку з негативними наслідками енергетичної та економічної блокади.

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі телеканалу "Україна" у неділю 19 березня, передає Урядовий портал.

Відповідаючи на запитання щодо інформації про рішення МВФ про відкладення розгляду питання траншу для України, Володимир Гройсман зазначив, що це відбулося "для того, щоб оцінити і подивитися на те, які макроекономічні показники будуть у 2017 році" у зв'язку з негативними наслідками, завданими економіці країни енергетичною та економічною блокадою.

"Це ще один виклик для мене як для прем'єр-міністра для того, щоб з ним впоратися",  — сказав він.

Він зауважив, що уряд навіть у таких складних умовах працює над проведенням пенсійної реформи, що забезпечить справедливість і приведе до збільшення пенсій.

Глава Уряду також переконаний, що треба змінювати підходи у роботі Національного банку України. За його словами, треба знаходити інструменти, що дозволять "вливати додаткові інвестиції у національну економіку і забезпечувати через ці інвестиції економічне зростання".

Нагадаємо, питання третього перегляду програми розширеного фінансування EFF для України зникло з порядку денного ради директорів Міжнародного валютного фонду, яке мало відбутися 20 березня. 

"Перенесення термінів проведення засідання викликане виключно потребою в уточненні розрахунків щодо економічних наслідків від заходів, застосованих Україною у відповідь на блокаду, та захоплення українських підприємств на непідконтрольних Уряду територіях Донецької та Луганської областей, а також у зв'язку з визнанням російською стороною документів, виданих на цих територіях", — пояснили в українському Мінфіні.

Між тим, дата засідання Ради директорів Міжнародного валютного фонду з приводу виділення чергового траншу для України ще не визначена.

ВідеоМіністру фінансів вдалося домовитися про деталі чергового кредиту від МВФ

Залиште свій коментар