Джонсон пожартував про "Євробачення", коли оцінював реформи в Україні

У Лондоні говорили про зміни та перспективи в нашій державі.

Велика Британія підтримує Україну як у справах війни, так і в справах реформ. Державний секретар з закордонних справ королівства Борис Джонсон запевнив прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, що його країна не відступить від позиції безумовного продовження санкцій проти Росії, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Конференцію про реформи в Україні організували в помпезному особняку початку ХІХ століття "Ланкастер Хауз" у Лондонському сіті. Найбільше до її проведення доклав зусиль міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон – епатажний і водночас один із найвпливовіших політиків, відомий своїми критичними висловами у бік Росії.

ВідеоБританія не відступить від позиції продовження санкцій проти Росії

Під поглядами високоповажних серів із картин у позолочених рамах представники міністерств закордонних справ Євросоюзу, Канади та США говорили про реформи в Україні. Тут усі – друзі України, запевнив Джонсон і заради більш розкутої атмосфери закликав зняти піджаки, негайно своєю ж пропозицією скориставшись. Але дружній тон бесіди не виключав критики на адресу України. "Корупція має бути подолана в усіх секторах. Робота НАБУ та інших антикорупційних органів матиме сенс тільки тоді, коли винні постануть перед судом. І це вимагатиме верховенства права, щоб українці знали – ніхто не уникне суду", - наголосив Джонсон.

Більш предметна дискусія за участі українських урядовців точилася вже у закритих секціях. На запитання, на скільки балів із 10 можливих він оцінив би прогрес українських реформ, Джонсон відповів із британським гумором і стриманістю. "Я не оцінюватиму у балах. Або, скажімо так, я би поставив Україні більше балів, аніж Британія отримала у вас на Євробаченні. Значно більше!", - наголосив він.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар