Ека Згуладзе пояснила своє рішення про відставку

Екс-заступник міністра залишається у складі реформаторів МВС.

Колишній заступник міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе, яка сьогодні подала у відставку, залишиться у команді реформаторів відомства. Вона очолить спеціально створену групу радників.

Про це йдеться в її офіційній заяві щодо звільнення.

"Я залишаюсь у команді та, прийнявши пропозицію міністра, буду очолювати спеціально створену групу радників. Зараз виклики ще більші, адже реформа триває. Я і надалі буду працювати із українцями та друзями України, будуючи лінію оборони від корупції та беззаконня. Наша команда не лише продовжить реформу поліції, але й у інших сферах, фокусуючись на стійкості досягнутого", - йдеться у заяві.

За словами Згуладзе, у грудні минув рік, як вона обіймала посаду заступника міністра і, за домовленістю з президентом та главою МВС, вона повинна була звільнитися.

"Я не пішла у грудні, аби пройти важкий перехідний шлях від міліції до поліції разом із командою та не ослабити процес реформ під час урядової кризи. Проте навіть зараз, коли сформований новий Кабінет Міністрів, я не можу залишити цю історію, яку ми робили разом", - зазначила Згуладзе.

Уряд звільнив Еку Згуладзе

Заступницю міністра внутрішніх справ звільнили на її прохання. Арсен Аваков повідомив, що Згуладзе прийняла його пропозицію очолити спеціальну групу радників, щоб продовжити роботу з реформування МВС. Про причини своєї відставки Згуладзе має повідомити незабаром сама, анонсував міністр МВС.

Ека Згуладзе почала працювати на посаді радника міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з 17 грудня 2014 року. За п'ять днів до цього Аваков подав клопотання президенту України Петру Порошенку про надання українського громадянства Екі Згуладзе. Наступного дня президент підписав відповідний указ.

Ека Згуладзе була заступником міністра поліції і громадського порядку Грузії протягом 8 років. За її безпосередьої участі сталося одномоментне звільнення 15 тис. співробітників МВС і набір нових з використанням сучасних рекрутингових технологій.

Паралельно поліцейським підняли зарплату (вони отримують в чотири рази більше вчителів), посилилися перевірки на хабарі. Ряд колишніх колег Еки після зміни влади в Грузії були арештовані і засуджені, включаючи главу МВС Вано Мерабішвілі. У вересні-жовтні 2012 року Згуладзе виконувала обов'язки міністра поліції і громадського порядку Грузії.

25 грудня 2014 року на брифінгу в Міністерстві внутрішніх справ Згуладзе повідомила про ймовірне швидке перейменування міліції в поліцію. 13 червня 2015 року Згуладзе представила пресі особовий склад нової патрульної поліції Києва.

Крім того, Ека Увійшла в топ-100 світових мислителів 2015 року за версією американського журналу "Foreign Policy" в категорії тих, хто краще всіх боровся з викликами.

Журналісти та експерти називають Еку Згуладзе одним з представників "спецназу реформ" - команди закордонних реформаторів, які працюють на державних посадах в Україні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: