ГПУ не поінформували про відмову в екстрадиції Колобова

Жодних офіційних рішень суду українській стороні не надходило.

Генеральна прокуратура України не отримувала офіційних відмов від влади Іспанії у екстрадиції колишнього міністра фінансів України Юрія Колобова. Про це повідомив ТСН начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

"ГПУ надсилала відповідний пакет документів спецслужбам Іспанії для екстрадиції Колобова.  Враховуючи тривалий час розгляду документів, прокуратура вже надсилала запити з проханням повідомити про результати розгляду, але відповіді не було", - повідомив прокурор.

На інформацію від адвокатів Колобова, що з'явилась сьогодні у пресі, у Генпрокуратурі відреагували і запитали коментарів від відповідальних органів.

"ГПУ зв'язалась з бюро Інтерполу, міністерством юстиції Іспанії та посольством України в Іспанії – там не підтвердили відмову у екстрадиції. Тому ми не можемо наразі чітко сказати, чи це правда", - сказав Горбатюк.

Також, за словами Горбатюка, на засідання суду не було запрошено жодного представника обвинувачення, який би мав стосунок до слідства у справі Колобова. Втім, розповів начальник управління спецрозслідувань, ГПУ могли і не повідомити про таке рішення і не запросити українську сторону у випадку, якщо суд визнав обвинувачення політично вмотивованим. Але, поки не буде надано офіційні рішення та пояснення, стверджувати цього не можна.

Юрій Колобов був затриманий у березні 2015 року в Іспанії. Генеральна прокуратура подала запит на екстрадицію міністра часів правління Віктора Януковича. Його та низку інших представників тодішньої влади підозрюють у незаконному випуску облігацій зовнішньої державної позики для отримання кредиту від Росії в розмірі 3 млрд доларів США. "У порушення вимог Закону "Про державний бюджет України на 2013 рік", Колобовим Ю.В. та іншими високопосадовцями організовано та забезпечено випуск облігацій зовнішньої державної позики на суму 3 млрд доларів США за рахунок "Фонду національного добробуту" Російської Федерації, а також незаконно перераховано комісію в сумі 450 тис. доларів США на користь VTB Capital plc (дочірня компанія російського банку "ВТБ", Лондон) за розміщення вказаних державних паперів", – повідомляв прес-центр СБУ.

Крім того, у жовтні 2014 року за матеріалами СБУ було відкрите кримінальне провадження за фактом розтрати та привласнення коштів держбюджету в особливо великих розмірах колишніми посадовцями, серед яких – Колобов. Встановлено, що вони незаконно виділили з держбюджету 220 млн грн на фінансування будівництва виділеної телекомунікаційної мережі спеціального зв'язку.

Восени 2015 року ГПУ повідомила, що Колобов намагався звільнитися з-під варти. Захист колишнього міністра передав копію документа, в якому йшлося, що Юрій Колобов нібито має статус свідка, а не підозрюваного. Під запитом стояв начебто підпис заступника Генерального прокурора України Юрія Столярчука. За фактом підробки листа розпочато розслідування за ознаками злочину, передбаченого частинами 1 та 4 ст. 358 КК України "Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: