Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Холодницький розповів про процедуру розслідування справи Мартиненка

Прокурор вважає, що міжнародні партнери не поспішають зі слідством. 

Детективи зібрали достатню кількість доказів, щоб оголосити підозру колишньому народному депутату України Миколі Мартиненку.

Про це ТСН заявив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

"Зараз ми проходимо стадію кримінального процесу – кожне окреме провадження має чотири стадії: початок, оголошення про підозру, складання обвинувального акту і вирок. Зараз ми знаходимося на другій стадії з чотирьох. Це повідомлення конкретній особі про підозру. До цього це була справа за фактом вчинення злочину. Прокурори і детективи антикорупційної прокуратури шукали конкретних осіб, які вчинили злочин, що розслідувався", - повідомив він.

За словами Холодницького, цього тижня детективи завершили збір доказів, які потрібні були для оголошення підозри Мартиненку. Зараз дається два місяці, щоби завершити слідство і перенаправити справу до суду.

"До цього часу докази збиралися. Провадження розслідувалися більше року, оскільки багато було залучено зусиль. Оскільки такі справи не прості. Це не проста справа крадіжки пачки цигарок. Це справа - схеми, вони об'ємні. Це міжнародні доручення у восьми країнах. Більше 10 міжнародних доручень. Очікування. На жаль, міжнародне право воно не є таким швидким. Деякі доручення, які ми направляли ще в березні минулого року, ми відповіді отримали ще в січні минулого року", - зазначив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, який визнає, що не може вимагати від закордонних партнерів діяти швидше. "Ми просто змушені чекати. Це міжнародне право. І коли детективи отримали останні доручення, коли виконали останні слідчі дії (вони були виконані 18 квітня), тоді було вирішено питання про погодження прокурором підозри", - заявив Назар Холодницький.

Він нагадав, що антикорупційна прокуратура не може керуватися настроями у соціальних мережах, збираючи лайки. "Зібрати 10 тисяч і піти до суду. Ми маємо мати доказову базу. І ми разом із детективами НАБУ цю базу збираємо", - констатував Холодницький.

Нагадаємо, Миколі Мартиненку після двох безсонних ночей у слідчому ізоляторі обрано запобіжний захід – особиста порука народних депутатів і міністрів. Прокурори мають намір оскаржити рішення судді. На поруках Мартиненко пробуде до 20 червня. За цей час прокурори мають завершити слідство і перенаправити справу до суду.

Відео Холодницький не зважатиме на партії, до яких належать депутати, під час розслідування їхніх справ

Залиште свій коментар

Вибір редакції