Клімкін відповів Угорщині: "Робіть те, що ми дозволяємо на нашій території"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Головний дипломат хоче бачити більше України у регіоні.

Видача угорських паспортів громадянам України на Закарпатті є викликом національній безпеці.

Про це в ефірі "Сніданку з 1+1" заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Роздача громадянства сама по собі заборонена Віденською конвенцією про консульські зносини. Те, що ми дозволяємо, вони і мають робити на нашій території. Це виклик нашій національній безпеці. Але коли консул каже, що ти там це приховуй під столом, такий паспорт там показуй, а такий там – це насправді якоюсь мірою намагання познущатися, але і над самим собою", - зазначив він, додавши, що на Закарпатті "реально замало України".

"А як вам у Береговому годинничок із угорським часом, середньоєвропейським? А школярі, які у принципі розуміють "Добрий ранок", а після цього нічого не зрозуміють? Насправді це і наше завдання. Там замало України. Там реально замало України. Тому має бути Україна, а потім все інше", - заявив глава МЗС України.

"Це (демонстрація різних паспортів представниках угорської та української влади - Ред.) заклик до порушення нашого законодавства і маніпуляція. Багато хто думає, що проблема в цьому відео - роздача громадянства. Проблема в цьому заклику. Ми ніколи не дозволяли угорцям цього на нашій території робити, але питання в тому, що ми маємо бути присутні там. Ми маємо робити політику стосовно наших українських громадян угорського походження, а коли Угорщина підтримує тільки 22 тисячі місцевих підприємців, а це майже кожний п'ятий, тоді виникає питання, а що ми зробили з точки зору послідовної політики", - повідомив дипломат.

Цього тижня ЗМІ оприлюднили відео, яке нібито було зняте в консульстві Угорщини на Закарпатті, на ньому громадянам України видають угорський паспорт і просять не показувати українським представникам влади. Це викликало різку заяву МЗС України. Клімкін заявив, що консул Угорщини буде відправлений на батьківщину. Втім, глава МЗС Угорщини Петер Сійярто пообіцяв здійснити заходи у відповідь. "Такий крок поставить відносини між двома країнами в інший вимір і не залишиться без відповіді, але Міністерство закордонних справ і торгівлі досі не отримало офіційних повідомлень щодо цього. Після заходів, які є дискримінаційними для закарпатських угорців, і різних спроб залякати їх, серія нападів на нас тепер перейшла на інший рівень. Угорщина постійно стежить за розвитком подій, і можливо, що в майбутньому також можуть знадобитися подальші заходи щодо уповільнення євроінтеграції України", - заявив Сійярто.

ВідеоКлімкін прокоментував видачу угорських паспортів українцям

Українці присягають на вірність Угорщині, отримують угорські паспорти і цим самим провокують гостру реакцію української влади. Чи справді існує привід для міжнародного скандалу? Сьогодні складну ситуацію прокоментує Міністр закордонних справ Павло Клімкін. Але це не все: після обговорення пан Міністр приготує венгерську страву турошчусу в студії. 

Клімкін прокоментував видачу угорських паспортів українцям

Залиште свій коментар

Вибір редакції