Луценко заявив про "персональні претензії" до керівника ДФС Продана

Дата публікації
Перегляди
860
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Луценко заявив про "персональні претензії" до керівника ДФС Продана

Фото: Право на владу

Генпрокурор наголосив, що справа не має нічого спільного з так званим "риттям під Гройсмана".

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що має персональні претензії до в.о. голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана. 

Про це генеральний прокурор сказав в інтерв'ю "Українській правді".

"Поки що я озвучую претензії до безлічі випадків щодо контрабанди, які допустили його підлеглі. Але зараз я працюю у справі, в якій у мене є претензії до нього (Продана, - ред.) персональні. В той момент, коли я здобуду достатню кількість доказів, зроблю процесуальне рішення", - запевнив Луценко.

Як відмивають гроші на митницях

Як відмивають гроші на митницях

Генпрокурор розповів, що Продан скаржився йому на те, що відділ СБУ "К" (управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю) "тероризує" суб’єктів товарно-експортних операцій. 

"Я написав листа Гройсману і він постановою Кабміну скасував дозвіл, за яким "К-шники" мали доступ до будь-якого контейнеру. Вони його вже з лютого, якщо не помиляюся, не мають взагалі. Але збори не припинилися. Все одно десь 30% йде у сторону. Так було поки "К" СБУ могло зайти на митницю, і так залишилося, коли вони цього права не мають. На жаль, так залишається, коли туди зайшла поліція. Тобто не в цьому проблема", - підсумував Луценко.

Рекордну партію контрабандного бурштину затримали на митниці в Запоріжжі

Рекордну партію контрабандного бурштину затримали на митниці в Запоріжжі

Він також озвучив сценарій, за яким можна знищити корупцію на митниці.

"З моєї точки зору, уряд зараз має відновити юридичну особу Державну митну службу, друге - оголосити конкурс, призначити людину, яка має публічну довіру. Далі треба так спрацювати, як спрацювала Національна поліція, тобто набрати нову митну службу. Я кажу принаймні про керівників постів, пропустити їх всіх через конкурси, через оцінювання громадськості. Четверте - відновити аналітичні центри, які просто пропали, і п’яте - провести серйозну роботу з відомими всім контрабандистськими "сім’ями", - пояснив Луценко.

Генпрокурор також наголосив, що ця справа не має нічого спільного з так званим "риттям під Гройсмана".

"Я з ним (з Гройсманом, - ред.) спілкуюся на достатньо помірних тонах і ще більш відверто, як зараз з вами. Цю історію я йому розповідав. Ми на цю тему спілкувалися не один і не два рази. Його відповідь: "якщо зловиш, нехай сидять", - додав Луценко, запевнивши, що він точно зловить.

Нагадаємо, що Луценко також розповів про свої плани щодо участь у виборах до парламенту.

Наступна публікація